Keep on rockin’ Paul! McCartney w Krakowie

3 grudnia, w ramach trasy koncertowej „Freshen Up”, w TAURON Arenie Kraków wystąpił legendarny Paul McCartney. Z okazji pierwszej wizyty światowej sławy artysty w Krakowie Prezydent Jacek Majchrowski przygotował dla ex-beatlesa specjalny prezent.

Keep on rockin’ Paul! McCartney w Krakowie
Fot. materiały promocyjne

– Wybierając upominek dla Sir Paula McCartneya Prezydent Majchrowski postanowił nawiązać do dość charakterystycznej cechy Brytyjczyków, którą jest zamiłowanie do picia herbaty. Prezydent podarował artyście oryginalną, pozłacaną wawelską filiżankę z pracowni porcelany w Ćmielowie. „Dla dobrej herbaty potrzebna jest dobra filiżanka, a ta jest najlepsza w Krakowie!” – głosi napis na okolicznościowej tabliczce.

Filiżanka 2

Jestem zaszczycony, że dzisiaj do grona legend związanych z Krakowem dołączyła także Pana osoba! Pana pierwszy koncert w naszym mieście z pewnością należy do najbardziej wyczekiwanych i intrygujących wydarzeń kulturalnych mijającego roku” – napisał Prezydent w liście do McCartneya. „Ufam, że spędzone w Krakowie dni będą dla Pana miłym przeżyciem. Że znajdzie Pan czas, aby zobaczyć nasze najpiękniejsze zakątki, wsłuchać się w rytm życia naszego miasta, posmakować lokalnych specjałów i poznać krakowian, którzy kochają Pana muzykę!” – dodaje Jacek Majchrowski.

Filiżanka 1

Odnosząc się do entuzjastycznych zapowiedzi artysty – „Get ready to rock Poland!” – Prezydent zakończył swój list dopiskiem „Keep on rockin’!”

„Freshen Up” to pierwsza trasa koncertowa Paula McCartneya promująca nowy album „Egypt Station”. Płyta legendarnego artysty została z zachwytem przyjęta zarówno przez fanów McCartneya, jak i krytyków muzycznych, po raz kolejny udowadniając: „Paul is NOT dead!”. Koncert w Krakowie był znakomitą okazją dla Paula, by po raz pierwszy odwiedzić dawną siedzibę polskich królów.

Koncerty McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego show: prawie 3 godziny z najlepszymi utworami z przełomu ostatnich 50 lat; dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu Paula; niezapomniane kawałki „Wings” i „The Beatles”, które ukształtowały ścieżki dźwiękowe naszego życia.

 

Pokaż metkę
Autor: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie