Szczypiornista Szkoła

 Szczypiornista Szkoła
Fot. Magiczny Kraków

Przejdź do:

OPISU PROGRAMU >>>

HARMONOGRAMU ZAJĘĆ >>>

AKTUALNOŚCI >>>

ARCHIWUM >>>

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa wraz z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce od 15 października 2014 r. uruchomił nowy projekt „ Szczypiornista Szkoła” mający na celu popularyzację piłki ręcznej. W projekcie biorą udział zarówno dziewczynki jak i chłopcy z klas 1-3 oraz 4-6 krakowskich szkół podstawowych do tej pory  niezrzeszone w klubach sportowych. Jego założeniem jest  utworzenie kilku grup szkoleniowych w placówkach oświatowych, biorących udział w projekcie. Uczestnictwo w zajęciach, które prowadzą zatrudnieni przez Gminę trenerzy na podobnych zasadach jak ma to miejsce w przypadku „Orlików” i boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne. Powstały grupy dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6, każda z nich liczy około 20 młodych szczypiornistów, a zajęcia dostosowane są do wieku i umiejętności adeptów. W 2014 roku projekt był działaniem pilotażowym, który przeobraził się w projekt dwuletni na okres 2015-2016, a jego finalnym efektem będzie udział wydarzeniu jakim będą Mistrzostwa Europy Piłki Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku. Nagrodą dla najlepszych szkół biorących udział w projekcie będą bezpłatne bilety na mecze, udział dzieci w oficjalnych ceremoniach, szczególnie jako eskorta towarzysząca zawodnikom przed każdym meczem.

 

Harmonogram realizacji programu "Szczypiornista Szkoła":

Lp Szkoła Adres Trener Harmonogram
1 Szkoła Podstawowa nr 89

os. Piastów 34a

Katarzyna Pawłowska

MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ

2 Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Aleksandry 17 Izabella Kunc

MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ

3 Szkoła Podstawowa nr 80 os. Na Skarpie 8 Magdalena Dulewska

MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ

4 Szkoła Podstawowa nr 114 ul. Łąkowa 31 Dorota Stoś

MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ

5 Szkoła Podstawowa nr 109 ul. Mackiewicza 15 Paweł Holizna, Maciek Kolendowski MAJ

 

 

WARSZTATY METODYCZNE SZCZYPIORNISTEJ SZKOŁY

Pierwsze duże wydarzenie w ramach realizacji programu sportowego "Szczypiornista Szkoła" za nami. 19.03.2016 r. w małej hali TAURON Arena Kraków miały miejsce warsztaty metodyczne z piłki ręcznej.

INFORMACJA nt. NABORU SZKÓŁ DO PROGRAMU „SZCZYPIORNISTA SZKOŁA”

W związku z realizacją kolejnej edycji programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce pn. „Szczypiornista Szkoła” realizowanego przez Gminę Miejską Kraków – Wydział Sportu, istnieje możliwość zgłoszenia szkół zainteresowanych uczestnictwie w programie w bieżącym roku.

 

 

 

 ARCHIWUM

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu