Pierwsze kroki na śniegu

Pierwsze kroki na śniegu
Fot. Magiczny Kraków

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym Kraków "Wschód". Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu są w szczególności uczniowie klas V-tych krakowskich szkół podstawowych nieumiejących jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie. W ramach realizacji programu organizowane są bezpłatne wyjazdy szkoleniowe na stok, gdzie prowadzone są zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie.

Koszty transportu uczestników, karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników programu są pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków. Rodzice pokrywają jedynie koszty ubezpieczenia swoich pociech.

Pierwsza edycja programu pn. „Pierwsze kroki na śniegu" odbyła się w okresie luty-marzec 2016 r. na stacji narciarskiej Siepraw Ski. Dzieci z V klas krakowskich szkół podstawowych uczestniczyły w 7 wyjazdach szkoleniowych, gdzie każdorazowo mogły brać udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach/snowboardzie (2 lekcje po 45 min każda).


Podsumowanie programu pn. Pierwsze kroki na śniegu

Przed Świętami Wielkanocnymi zakończył się pierwszy pilotażowy miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”.

 

 

Więcej infromacji na stronie: http://moswschod.pl/na-sniegu/ 

Pierwsze kroki na śniegu

Tagi: sport, zima, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu