Pierwsze kroki na śniegu

Pierwsze kroki na śniegu
Fot. Magiczny Kraków

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu są uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych nieumiejący jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie.

Koszty transportu, karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników są pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

Pierwsza edycja programu pn. „Pierwsze kroki na śniegu" odbyła się w okresie luty-marzec 2016 r. na stacji narciarskiej Siepraw Ski. Dzieci z V klas krakowskich szkół podstawowych uczestniczyły w 7 wyjazdach szkoleniowych, gdzie każdorazowo mogły brać udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach/snowboardzie (2 lekcje po 45 min każda).


W 2018 r. JUŻ JEŹDZIMY

W dniu 15.01.2018 r. wystartował miejski program sportowy pn "Pierwsze kroki na śniegu". Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 162 już o godzinie 6:45 wyjechały na pierwsze zajęcia w tym roku z nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

 

 

 

 

 

Pierwsze kroki na śniegu

 

Tagi: sport, zima, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu