Dokument archiwalny

Nabór do AKADEMII PRZEDSZKOLAKA - edycja wiosna 2017

Wydział Sportu UMK kontynuując bezpłatny Program „Akademii Przedszkolaka” z 2016 r. rozpoczyna nabór do edycji wiosennej 2017 r., skierowanej do najmłodszych mieszkańców Krakowa, tj. dzieci w wieku 5 - 6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych.

Nabór do AKADEMII PRZEDSZKOLAKA - edycja wiosna 2017
Fot. Magiczny Kraków

Wznawiając program mamy na celu podtrzymać zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzyć dostęp do zorganizowanych form aktywności sportowej, wyrównać szanse dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców oraz aktywizować działania sprzyjające rozwojowi fizycznemu, wzmacniające zdrowie i podnoszące poziom sprawności fizycznej najmłodszych.

Program realizowany będzie w godzinach 9.00 – 14.00 w Małej Hali Tauron Areny Kraków ul. Stanisława Lema 7 w Krakowie w terminie: 27 luty 2017 r. - 30 czerwca 2017 r.

Analizując ankiety nadesłane przez placówki uczestniczące w pilotażowym programie „Akademii Przedszkolaka” w 2016 r. wzięliśmy pod uwagę sugestie dotyczące grupy wiekowej uczestników i częstotliwości zajęć, a także czasu trwania jednostki lekcyjnej.

Zajęcia będą się odbywać cyklicznie, co dwa tygodnie (w zależności od ilości zgłoszeń), zawsze w stałych terminach. Program obejmować będzie cykl 7-8 spotkań, w ramach których dzieci będą miały okazję do zapoznania się z różnorodnością dyscyplin sportowych. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli zatrudnionych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Wschód. Ćwiczenia będą miały charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników.

W dniu 14 czerwca 2017 r. planujemy organizację Spartakiady Sportowej Przedszkolaków, w ramach której prowadzone będą atrakcyjne konkursy w atmosferze zabawy i wesołej rywalizacji sportowej. Wszelkie informacje dotyczące Spartakiady prześlemy pocztą elektroniczną w późniejszym terminie. 

  1. Przedszkole chcące wziąć udział w programie  powinno:
  • zaznajomić się z warunkami uczestnictwa w programie zawartymi w Regulaminie,
  • wybrać odpowiednią godzinę i termin dostępny w panelu harmonogramu na stronie www.moswschod.pl ,
  • przesłać formularz zgłoszenia do Wydziału Sportu (zał.1) wraz z listą zbiorczą (zał.2) drogą elektroniczną na adres: : justyna.chwedczuk-golda@um.krakow.pl w terminie najpóźniej do  9 lutego 2017 r.

Wszystkie dokumenty  można pobrać  na stronie internetowej www.moswschod.pl

Wyboru godziny i terminów zajęć będzie można dokonać na stronie internetowej www.moswschod.pl, poprzez dostępną zakładkę, za pomocą panelu harmonogramu (instrukcję wyboru opisano w Regulaminie). Zgłoszeń można dokonywać od 01.02.2017 r. od godz. 08.00 aż do momentu wyczerpania wolnych miejsc.

Każde przedszkole może zgłosić max 2 grupy. Liczy się kolejność zgłoszeń.

W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji, proszę kontaktować się z p. Justyną Chwedczuk-Gołda (tel. 12 616-9408, e-mail: justyna.chwedczuk-golda@um.krakow.pl).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu