Dokument archiwalny

Spartakiada Przedszkolaków

Spartakiada Przedszkolaków
Fot. Magiczny Kraków

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa dziękuje za zgłoszenie do udziału w Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży w dniu 13.06.2017 r. – Spartakiada Przedszkolaków, który przeprowadzony zostanie na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód, os. Szkolne 39 (obok zalewu Nowohuckiego) w godzinach 11.00 – 14.00.

 1. Do pobrania:
 1. Wzdłuż boiska, na części bieżni, postawione zostaną namioty (wyłącznie dla przedszkolaków),
  w których dzieci będą mogły się przebrać i zostawić plecaczki, dostępna będzie również woda dla najmłodszych. Na namiotach znajdą Państwo informację, z którego z nich będą Państwo mogli korzystać, tak aby uniknąć niepotrzebnego tłoku.
 2. Zajęcia dla przedszkolaków uczestniczących w programie Akademia Przedszkolaka zaplanowano na największym boisku trawiastym – strefa wydzielona wyłącznie dla przedszkolaków. W miejscu tym będzie około 20-u stacji z zabawami i grami ruchowymi, każda z nich wydzielona, opisana
  i prowadzona przez przydzielone osoby - sędziów.
 3. Grupy przedszkolne biorą udział w zabawach i grach ruchowych rozmieszczonych na stacjach,
  w dowolnej kolejności w czasie trwania imprezy, tj. w godzinach 11.00-14.00.
 4. Każda grupa przedszkolna posiada kartę startową dla grupy przedszkolnej( zał.4), na której sędziowie będą potwierdzali udział w danej konkurencji (do zaliczenia udziału na każdej stacji musi być zaangażowanych min. 10 dzieci z przedszkola). Nie będzie tu rywalizacji, liczy się aktywny udział i radość z zabawy. Najaktywniejsze grupy przedszkolne zostaną wyróżnione dyplomem, który zostanie przekazany do przedszkoli do dwóch tygodni po zakończeniu imprezy. Karty startowe należy przekazać do przedstawiciela Organizatora (p. Justyna Chwedczuk-Gołda)
  po zakończeniu udziału w poszczególnych konkurencjach (przed opuszczeniem obiektu).
 5. Jedyną konkurencją z rywalizacją sportową dla przedszkolaków będzie wyścig na dystansie 60 m. Zwracamy się z prośbą o wytypowanie do tej konkurencji po jednym chłopcu i jednej dziewczynce z przedszkola (nie grupy) uczestniczącego w Festiwalu Sportu.
 6. Bieg zostanie przeprowadzony na bieżni stadionu (nawierzchnia tartanowa) od godziny 11.55. Prosimy, aby opiekun przedszkola zgłosił się z wytypowanymi dziećmi na start o godzinie 11.45. Wyścig pierwszej serii rozpocznie się na sygnał z pistoletu, którego dokona Pan prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. Prosimy o poinformowanie dzieci o hałasie z tym związanym, tak żeby żadne z nich się nie wystraszyło. Najlepsi w tej konkurencji zostaną nagrodzeni. Organizacja biegu oraz zasady prowadzonej rywalizacji pozostają bezpośrednio
  w kompetencji MOS Wschód.
 7. Około godziny 12.55 - dekoracja przedszkolaków za bieg 60 m.
 8. Około godziny 13.20 - wręczenie medali, dyplomów i nagród dla przedszkoli uczestniczących
  w Spartakiadzie Przedszkolaków w ramach Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży - opiekun wyczytanego przedszkola poproszony zostanie o odebranie na scenie pakietu: medale i dyplomy do wypisania – dla wszystkich dzieci , które uczestniczyły w programie „Akademii Przedszkolaka” - edycja wiosna 2017 r., upominków dla przedszkola oraz owoców - jabłek dla uczestników Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży. Wręczone zostaną również nagrody w postaci sprzętu sportowego dla zwycięskich przedszkoli za konkurs plastyczny na opracowanie znaku – logo programu „Akademii Przedszkolaka”.

Parkingi: przy ul. Bulwarowej, boisko przy ZSB nr 2 (za ogrodzeniem MOS) oraz niedaleko na terenie stadionu sportowego KS WANDA przy ul. Odmogile 1b (autokar po dostarczeniu dzieci na miejsce imprezy można zaparkować na terenie klubu, po uprzednim skontaktowaniu się z Dyrektorem Klubu,
p. Grzegorzem Silczukiem, tel. 12 642-2480).

W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji, proszę kontaktować się z p. Justyną Chwedczuk-Gołda (tel. 12 616-9408, e-mail: justyna.chwedczuk-golda@um.krakow.pl).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu