Dokument archiwalny

TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH

W sobotę 14 kwietnia br. na stadionie lekkoatletycznym AWF Kraków zostanie przeprowadzona kolejna próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu - Test Coopera dla Wszystkich.

TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH
Fot. azs awf kraków

Wszystkich mieszkańców Małopolski zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00 na stadion przy al. Jana Pawła II 78.

Rok 2018 to ósma edycja Testu Coopera dla Wszystkich w całej Polsce.

Rekordowy pod każdym względem Ogólnopolski Test Coopera przeprowadzono w Krakowie w 2013 roku. W maju i październiku na tartanie krakowskiej AWF 949 osób przebiegło 4126, 98 km co oznaczało pokonanie z dużym zapasem całej Polski, włącznie z granicą morską. Dzięki tak aktywnej postawie mieszkańców, Kraków stał się „najbardziej rozbieganym miastem Polski" w gronie miast-gospodarzy testu Coopera.

Od tej pory Kraków lokuje się w czołówce miast polskich pod względem liczby uczestników Testu, jak i pod względem reprezentowanego poziomu wytrzymałości (przeciętnie ok. 60% uczestników osiąga wg tabel testu Coopera wynik „bardzo dobry” i „dobry”.

Udział w teście jest darmowy, każdy spośród uczestników otrzyma certyfikat jego ukończenia. Testy rozpoczną się o godz. 9.00, poszczególne serie będą się odbywać w odstępach 20-minutowych.

Zapisy on-line lub na miejscu. Aby wziąć udział w teście należy zgłosić się co najmniej pół godziny przed nominalnym startem do biura zawodów a następnie rozgrzać się przed biegiem. Szczegółowe informacje i zapisy: masterskrakow.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu