REGULAMINU PROGRAMU >>>

AKTUALNOŚCI >>>

ARCHIWUM >>>

KOM NA ŻYWO >>>

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy, który wzoruje się na Igrzyskach Olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym, uczciwym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz mini-grach. Szkoły podstawowe uczestniczą w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, gimnazjaliści w Gimnazjadzie, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - w Licealiadzie. Dla najlepszych szkół w rankingu przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym sprzęt sportowy. Nagrody wręczane są podczas uroczystej gali podsumowującej współzawodnictwo, w której udział biorą uczestnicy, reprezentacje szkół, przedstawiciele Miasta oraz honorowi goście. Program Krakowska Olimpiada Młodzieży w całości finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Krakowa.

CO SŁYCHAĆ W KOM? ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU, MINI KOSZYKÓWKA I SIATKÓWKA

W pierwszym tygodniu marca 2017 r. reprezentanci krakowskich szkół, którzy wywalczyli awans na zawodach KOM uczestniczyli w zawodach wojewódzkich w pływaniu, które odbywały się w Nowym Sączu. Krakowscy uczniowie na arenie wojewódzkiej pokazali się z bardzo dobrej strony często stając na podium.

Wśród chłopców w stylu dowolnym na trzecim miejscu został sklasyfikowany Stanek Kacper ze szkoły nr 75 w Krakowie. Styl klasyczny został zdominowany przez uczniów „siedemdziesiątki piątki” i zajęli oni całe podium, złoty medal wywalczył Bryg Bartosz, srebro przypadło Zaczyńskiemu Filipowi a brązowy medal zdobył Skimina Kacper. W stylu motylkowym srebro wywalczył Dziedzic Mikołaj.

Wśród dziewcząt również przedstawicielki krakowskich szkół stawały na podium i pokazały, że nasze miasto jest mocnym punktem na mapie szkolnego pływania w kategorii dziewcząt.

W stylu grzbietowym na drugim miejscu dopłynęła Poreda Martyna z TSSP Kraków. Również srebro w stylu motylkowym wywalczyła Kercel Emilia ze szkoły SP 117 w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej krakowskie szkoły zdobyły dwa srebrne medale w klasyfikacji dziewcząt i chłopców, które padły łupem szkoły podstawowej nr 75.

W bieżącym tygodniu na Krakowskiej Olimpiadzie młodzieży czeka nas finał Mini Koszykówki dziewcząt i chłopców, który zostanie rozegrany na hali Com Com Zone w piątek 17.03.2017 r.
Do finału awans uzyskały następujące drużyny:

• Dziewczęta: SP 100, SP 113, SP 37 oraz SP 130
  • Chłopcy: SP 100, SP 113, SP 80 oraz SP 97

kom mini koszykówka 2017kom mini koszykówka 2017kom mini koszykówka 2017

Oprócz emocji koszykarskich czeka nas również finał Amatorskiej Ligi Siatkówki licealistów, który zostanie rozegrany 20.03.2017 na hali Com Com Zone.