Dokument archiwalny

VII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „ORLIKÓW” o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA 2018

VII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „ORLIKÓW” o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA 2018
Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

Miasto Kraków od lat zapewnia najmłodszym mieszkańcom atrakcyjną ofertę ogólnodostępnych bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dostosowanych do umiejętności i zainteresowań odbiorców, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów/instruktorów m.in. na wielofunkcyjnych boiskach w ramach miejskich programów „Animator Sportu” oraz „Mój Trener”.

Finał tegorocznej edycji tych projektów w atmosferze rywalizacji sportowej zapowiada się niezwykle emocjonująco!

W ostatni weekend miesiąca, w sobotę - 27 października (eliminacje) oraz niedzielę - 28 października (finały) w Małej Hali Tauron Arena przy ul. Lema 7 w Krakowie (tauronarenakrakow.pl/mala-hala-informacje) odbędzie się Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, który jest sportowym podsumowaniem realizacji obydwu Programów w roku 2018.

W turnieju wezmą udział 24 drużyny, reprezentujące krakowskie „Orliki” oraz przyszkolne boiska programu „Mój Trener”, w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dzieci klas I-III szkoły podstawowej (grupa „młodsza”, rocznik ur. 2009 i młodsi) – 12 drużyn:

„Orliki”: Lipska/Myśliwska I, Bujaka, Pszczelna, Urzędnicza, Na Wzgórzach, Jaskrowa, Jerzmanowskiego, Grochowska, Lipska/Myśliwska II,  

„Mój Trener”: Baszta, SP 89, SP 93 (Cruyff Court)

  • dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej (grupa „starsza” rocznik ur. 2006 i młodsi) – 12 drużyn:

„Orliki”: Lipska/Myśliwska, Bujaka, Pszczelna, Urzędnicza, Na Wzgórzach, Jaskrowa, Jerzmanowskiego I, Grochowska, Jerzmanowskiego II

„Mój Trener”: Baszta, SP 89, SP 93 (Cruyff Court)

Nagrodą dla najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej będą Puchary Prezydenta Miasta Krakowa oraz atrakcyjne upominki.

Organizatorem turnieju jest Gmina Miejska Kraków - Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, a realizatorem – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”.

Praktycznie przez cały ostatni październikowy weekend będziemy świadkami zaciętej rywalizacji młodych futbolistów na pięknym nowoczesnym obiekcie Tauron Arena Kraków.

Eliminacje w każdej z kategorii wiekowych (27.10.2018 r., godz. 10:00 – 17:00) zostaną przeprowadzone w trzech grupach po 4 drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”.

Do fazy finałowej zakwalifikują się drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą miejsca I – II oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc III (łącznie po 8 zespołów w każdej kategorii wiekowej), które fazę ćwierćfinałową rozegrają w dwóch grupach po 4 drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze o miejsca (7/8, 5/6, 3/4 oraz Finał) zostaną rozegrane w formule „pucharowej” (play off).  W tej fazie rywalizacji remis oznaczać będzie, że sędzia zarządzi dla wyłonienia zwycięzcy rzuty karne.

Zachęcamy do śledzenia tej rywalizacji z uznaniem i uwagą już od soboty, 27 października b.r., od godz.10.00. Emocji na pewno nie zabraknie, wszak w trakcie dwóch dni turniejowych rozegranych zostanie aż 76 spotkań!

Termin ZGŁASZANIA drużyn uczestniczących w Turnieju upływa 17 października 2018 r.

Szczegółowy regulamin, obowiązkowe dokumenty i wzory zgłoszeń, a także plan gier publikujemy TUTAJ.

Ważnym dniem dla Turnieju będzie oficjalne LOSOWANIE DRUŻYN, które odbędzie się w Małej Hali Tauron Arena przy ul. Lema 7 w Krakowie w poniedziałek 22 października 2018 r. o godz. 15.00

Zachęcamy do śledzenia naszej strony gdzie przekazywać będziemy wszystkie bieżące informacje na temat Turnieju.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu