Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2011

Festiwal Robotyki ROBOCOMP to inicjatywa Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki na Wydziale EAIiE AGH. Pomysł wzbudził zainteresowanie władz uczelni i studentów, owocując planowanym z rozmachem przedsięwzięciem. Główną atrakcją będą zawody robotów wzorowane na podobnych imprezach organizowanych w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto planujemy urozmaicić ten dzień pokazami profesjonalnych robotów, prezentacjami firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.
Termin: 14 maja 2011 r.
Osoba kontaktowa Marta Zagórowska
Telefon: 880 617 175
Email: marta.zagorowska@robocomp.info
WWW: www.robocomp.info

 

Festiwal odbędzie się w sobotę 14 maja 2011 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zasadnicza część będzie miała miejsce w Gmachu Głównym AGH (pawilon A0), a finały zawodów robotów w pawilonie U2. Festiwal będzie miał charakter ogólnopolski, jednak oprócz licznych zawodników z kraju spodziewamy się m.in. gości z Hiszpanii.

 

Kluczową częścią Festiwalu Robotyki ROBOCOMP 2011 będą zawody robotów. Planujemy ich rozegranie w następujących kategoriach:

·      Sumo oraz mini sumo – autonomiczne roboty mobilne o ściśle określonych rozmiarach i wadze walczą w celu wypchnięcia przeciwnika z ringu. Dla kategorii sumo dopuszczalna maksymalna masa robota to 3 kg, zaś ring ma średnicę 154 cm. Dla mini-sumo limit wynosi pół kilograma, zaś ring ma średnicę 77 cm. Walki często są spektakularne i nieprzewidywalne.

·      Linefollower (F1 dla robotów) – pasjonujące wyścigi robotów podążających za czarną linią. Zadanie wydaje się proste – nie zgubić linii. Ale o zwycięstwo już trudniej. Konstrukcje zawodników zaciekle walczą o setne części sekund. Niełatwo jest wygrać z robotami, których konstruktorzy prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach zarówno mechanicznych, jak i algorytmicznych. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar robota - nie może on być większy niż kartka A4.

·      Freestyle – to kategoria bez ograniczeń – jedynym kryterium oceny jest zainteresowanie i opinia publiczności. To właśnie widzowie zdecydują, która konstrukcja jest najlepsza.

·      Kategoria dodatkowa – czyli seria zawodów w nowatorskich kategoriach: micromouse – najbardziej zaawansowana algorytmicznie konstrukcja, roboty mają za zadanie jak najszybsze pokonanie labiryntu; nano- i micro sumo – podobnie jak samo sumo, dwa roboty walczą ze sobą w celu wypchnięcia przeciwnika z ringu, jednak ich rozmiary są zdecydowanie mniejsze; wyścigi robotów kroczących – tutaj pojawią się wszystkie roboty, które poruszają się idąc (nie jadąc) po podłożu, zarówno dwu- jak i na przykład sześcionożne.

Organizator:

Koło Naukowe "Integra"
pokaż metkę
Autor: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta