Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Test Coopera dla wszystkich

W sobotę 15 października 2011 r. w 10 miejscach w całej Polsce bedziecie mogli sprawdzić jak wygląda Wasza kondycja. Specjalnie dla Was na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach ogólnopolskiej kampanii promowania sprawności fizycznej organizujemy TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH. Impreza jest częścią akcji Polska Biega.
Termin: 15 października 2011 r.
Osoba kontaktowa Marek Szlachta, Wiceprezes
Telefon: 12 636 88 97
Fax: 12 636 87 71
Email: biuro@azs.krakow.pl
WWW: www.azs.krakow.pl

Test Coopera (czyt. test Kupera) – próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

 

Krakowska edycja odbędzie się na stadionie WKS WAWEL ul. Podchorążych 3 w godzinach 10:00 -16:00

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski

 

Każdy uczestnik Testu Coopera otrzyma:

·       Samoprzylepny numer startowy

·       Certyfikat potwierdzający udział i zawierający wynik testu,

·       Butelkę wody po biegu,

Co zrobić by dobrze przygotować się do testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

 

Szczegóły na www.azs.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta