Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Globalne i regionalne wyzwania restrukturyzacji przedsiebiorstw i gospodarek"

W dniach 17 - 20 października br. przypada czas organizacji cyklicznej, już XVII. Międzynarodowej Konferencji Naukowej, pt. „Globalne i regionalne wyzwania restrukturyzacji przedsiębiorstw i gospodarek”, organizowanej przez Katedrę Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie we współpracy z Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak co roku, od kilku lat, Konferencja ta odbędzie się w Krynicy-Zdroju, mieście naznaczonym przez krynickie forum ekonomiczne miejscem dyskusji o znaczących problemach gospodarczych Polski i Świata. Podobnie, jak w latach poprzednich, szerokie grono uczestników Konferencji stanowić będą przedstawiciele wszystkich znaczących ośrodków naukowych oraz praktyków gospodarczych z Polski i zagranicy.
Termin: 17-20 października 2012 r.
Osoba kontaktowa dr Piotr Litwa
Telefon: 12 293 53 67, 601 170 051
Fax: 12 293 50 63
Email: litwap@uek.krakow.pl
WWW: www.konferencja.krakow.pl

Procesy globalizacji, stymulujące wzrastającą współzależność gospodarek, stały się współcześnie czynnikiem kreującym zarówno nowe szanse rozwojowe, jak i źródłem zagrożeń dla przedsiębiorstw funkcjonujących w nowej globalnej rzeczywistości. Doświadczenia zapoczątkowanego w 2007 roku globalnego kryzysu gospodarczego ukazują bowiem globalizację również jako proces sprzyjający rozprzestrzenianiu się sytuacji kryzysowych, których źródłem stały się problemy rynków lokalnych i regionalnych. Rodzi to nowe wyzwania związane z dążeniem do przeciwdziałania negatywnemu wpływowi tego rodzaju zagrożeń na funkcjonowanie rynku globalnego oraz rynków regionalnych i lokalnych. Stąd zamysłem tegorocznej konferencji staje się wieloaspektowe spojrzenie na pozytywne i negatywne skutki, jakie procesy globalizacji wywierają współcześnie na funkcjonowanie przedsiębiorstw i gospodarek, jak również na umiejętność wykorzystania restrukturyzacji w celu zwiększenia ich efektywności i zdolności konkurowania na rynku globalnym oraz rynkach regionalnych i lokalnych. Realizacji wymienionych zamierzeń służyć będzie przyjęta formuła konferencji oparta z jednej strony na integracji osiągnięć środowiska akademickiego z doświadczeniami praktyki gospodarczej, z drugiej zaś konfrontacja doświadczeń polskich z doświadczeniami przedstawicieli innych krajów.
W ramach obrad konferencyjnych odbędzie się międzynarodowa sesja plenarna, sesje robocze oraz coroczny moderowany panel. Po raz czwarty zostanie również wręczona, w czasie uroczystej gali, nagroda dla wiodącego w obszarze restrukturyzacji przedsiębiorstwa polskiego: Lider Restrukturyzacji 2012.

Organizator:

Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiebiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego
pokaż metkę
Autor: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta