Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Muzyki Filmowej

Pachnidło:Historia Mordercy, wielki koncert urodzinowy Wojciecha Kilara, Kino Sztuki i Krwi Elliota Goldenthala. Zbliża się 5. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Dla internautów mamy wejściówki na koncerty w Hali Ocynowni w Nowej Hucie.

W tym roku, na trzy festiwalowe dni do Krakowa zjedzie prawdziwa śmietanka filmowego świata. Pierwszego dnia (czwartek, 24 maja) Ray Costa - założyciel i prezes Costa Communications, uznawanej w Hollywood za najważniejszą firmę public relations w branży, przybliży strategie kampanii oscarowych: podpowie jak z nazwiska stworzyć markę oraz wyjaśni na czym polega sztuka tworzenia porywających historii, którymi karmią się media. Spotkanie poprowadzi Pedro Merida – producent Festiwalu Fimucité na Teneryfie. Początek spotkania o godz. 14:00.

Dzień później (piątek, 25 maja) miłośników filmu i muzyki filmowej czekają dwa spotkania. Najpierw o godz. 12:00 – Muzyka filmowa i fenomen społeczności fanów muzyki filmowej z udziałem: Roberta Townsona - producenta muzycznego w Varèse Sarabande i Emmanuela Chamboredona – prezesa Milan Entertainment, Editions Milan Music i Editions Jade. Dwie godziny później (14:00) – dyskusja Biomechaniczna Symfonia – wokół kultowej sagi Obcy, z udziałem m.in. Elliota Goldenthala - laureata Oscara za muzykę do Fridy.

Ostatniego dnia festiwalu (sobota, 26 maja) zaplanowano trzy spotkania. O godz. 11:00, w ramach konferencji Filmowa Małopolska, zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kultury na debatę Pachnidło: Historia Mordercy – od powieści Patricka Sϋskinda do wyboru lokacji scenariuszowych. Wezmą w niej udział członkowie zespołu studia Constantin z Monachium, a także reżyser filmu Tom Tykwer, producentka Christina Rothe oraz kompozytor Reinhold Heil.

O godz. 13:00 w Kinie Pod Baranami rozpocznie się dyskusja Kulisy sukcesu wielkich kompozytorów muzyki filmowej z udziałem m.in.: Maggie Rodford współpracującej stale z tak wybitnymi kompozytorami jak Patrick Doyle, Dario Marianelli i koordynującej powstawanie muzyki m.in. do Pokuty, Gosford Park, Gladiatora, Króla Lwa, Dumy i uprzedzenia, czy Harry Potter i Czara Ognia, a także kompozytor muzyki filmowej i laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

W wielkim finale, o godz. 16:00: Taymor & Goldenthal – Sztuka Współpracy. To jedyna okazja na rozmowę z Julie Taymor – nominowaną do Oscara amerykańską reżyserką musicali, sztuk Szekspira, oper i filmów oraz kompozytorem Elliotem Goldenthalem – zdobywcą Oscara za muzykę do filmu Frida. Artyści opowiedzą o swoich pasjach, wieloletniej przyjaźni oraz zawodowej i artystycznej współpracy.

 


UWAGA KONKURS

Tom Tykwer, jeden z gości tegorocznej edycji festiwalu,  zawsze podziwiał reżyserów wszechstronnych, którzy potrafią komponować muzykę do swoich filmów. Kogo zaprosił do współpracy przy tworzeniu muzyki do  własnego filmu Winter  Sleepers?

Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i nr kontaktowy ) prosimy przesyłać do 17 maja, do godz. 14.00 pod adres: konkurs.mk@um.krakow.pl. Wylosowane osoby, o terminie i sposobie odbioru nagród zostaną poinformowane indywidualnie.

Prosimy również o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu".

Wśród internautów rozlosujemy 10 wejściówek na koncerty.


 

Przypomnijmy, że piata edycja Festiwal Muzyki Filmowej rozpocznie się 24 maja i potrwa trzy dni (do 26 maja). W programie znajdą się m.in. trzy wielkie koncerty: światowa premiera symultanicznego wykonania kinowej superprodukcji Pachnidło: Historia mordercy, telewizyjna gala urodzinowa świętującego 80. urodziny Wojciecha Kilara z udziałem jubilata, a w finale - Obcy – Symfonia Biomechaniczna. Kino Sztuki i Krwi Elliota Goldenthala –widowisko z udziałem nominowej do Oskara reżyserki filmowej i teatralnej Julie Taymor oraz światowej sławy kompozytora Eliota Goldenthala. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.fmf.fm. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-05-14
Data aktualizacji: 2012-05-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź