Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Małopolska branża filmowa rośnie w siłę!

Krakowski Park Technologiczny i Krakowski Klaster Filmowy otwierają laboratorium multimedialne! 6 lutego minął pierwszy rok działalności Krakowskiego Klastra Filmowego - największego zrzeszenia małopolskich firm i twórców z branży filmowej. 50 firm i patronów branżowych z regionu, ponad 200 specjalistów, będących w stanie kompleksowo obsłużyć każdą produkcję filmową udział w kilkunastu produkcjach i wydarzeniach filmowych – to imponujący dorobek klastra. Partnerem KKF jest Krakow Film Commission.

„Ideą powstania KKF jest konsolidacja małopolskich twórców filmowych. Zależy nam przede wszystkim na wykorzystaniu efektu synergii i promocji potencjału filmowego regionu. Dlatego, stworzyliśmy  platformę wymiany doświadczeń, która pozwoli nam wzmocnić wizerunek. KKF został założony  w lutym 2015 roku przez dziesięć firm założycielskich z Krakowa. Koordynatorem i dobrym duchem klastra jest Krakowski Park Technologiczny.” – mówi Aneta Zagórska, dyrektor KKF.

Najważniejszym sukcesem rocznych działań KKF jest przejęcie zarządu MultiLabu. Laboratorium multimedialne znajduje się w nowo otwartym budynku Krakowskiego Parku Technologicznego i w pełni odpowiada na potrzeby firm, branży filmowej.

„Krakowski Park Technologiczny szuka zarówno nisz w ramach branży ICT (np. cloud computing, smart city), jak i rynków na styku ICT i innych branż. Jednym z  najbardziej obiecujących wątków jest pogranicze ICT oraz sektorów kreatywnych. Od lat skutecznie wspieramy polskich producentów gier komputerowych, teraz liczymy na podobny efekt w branży multimediów, postprodukcji filmowej, animacji i efektów specjalnych.” – podkreśla Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

Od lutego 2016 r. Klaster zarządza nowoczesnym i jedynym obecnie w Małopolsce laboratorium multimedialnym, gdzie można wykonać całościową postprodukcję obrazu filmowego, zakończoną wydaniem nośników kinowych DCP. W MultiLabie dostępne są dwa studia do korekcji barwnej, pięć niezależnych montażowni, studio Motion Capture, studio green-screen oraz open space z 24 komputerami z przeznaczeniem dla grafików komputerowych i potężna farma renderująca. Ponadto znajdują się też pomieszczenia produkcyjne wraz z salą konferencyjną, gdzie może pracować 30-osobowa ekipa pionu produkcji. Na terenie MultiLabu są dostępne dodatkowe stanowiska w przestrzeniach open space – dla większych ekip produkcyjnych. Ten produkcyjny konglomerat dysponuje również sprzętem zdjęciowym, oświetleniowym i dźwiękowym, w tym kamerą Red Dragon z optyką. MultiLab w Krakowie powstał aby zaspokoić potrzeby filmowców, nie tylko z regionu Małopolski, ale także z całej południowej Polski.

Więcej informacji na www.film-krakow.pl ; www.kpt.krakow.pl 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-02-12
Data aktualizacji: 2016-02-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź