Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny przewodnik weekendowy

W ten weekend możecie poczuć wiatr we włosach słuchając muzyki żeglarskiej, podróżować dzięki filmom festiwalu Afrykamera, a także poddać się jeździeckim emocjom w TAURON Arenie Kraków. To tylko niektóre z naszych propozycji na kolejne dni. Więcej znajdziecie w naszym kulturalnym przewodniku!

Fot. MTP Group

Bagatela zaprasza na Scenę na Sarego 7, gdzie w ten weekend zobaczymy „Ostatnie 300 metrów”, spektakl inspirowany życiem Wandy Rutkiewicz, pierwszej Polki, która stanęła na Mount Evereście i K2. Jedna z najwybitniejszych himalaistek była postacią lubianą i podziwianą. Spektakl jest próbą odtworzenia owianych tajemnicą od ćwierćwiecza chwil kończących jej życie. Zobaczymy go w  w niedzielę o godz. 17. Z kolei na Dużej Scenie zobaczymy „Seks nocy letniej”. Dotknięty impotencją wynalazca-amator z bogobojną żoną, lekarz-erotoman z przyjaciółką, filozof natury z narzeczoną bez zahamowań – i rakiety do badmintona oraz siatki na motyle w arkadyjskiej scenerii domku na wsi. Po tej jednej nocy zaskakujących odkryć i odważnych decyzji nikt już nie będzie taki sam, jak przedtem. Przezabawny spektakl zobaczymy w niedzielę, w godz. 16 i 19:15.

„Wróćmy na jeziora” to tytuł kolejnej 39. edycji festiwalu Shanties, który trwa od czwartku do niedzieli w Krakowie. Na trzech scenach w trakcie 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Niedzielne południe tradycyjnie zostało zarezerwowane na celebrację święta szanty klasycznej w doskonałym wykonaniu męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”, któremu towarzyszyć będą wyjątkowi soliści. Koncert rozpocznie się o godz. 11. Cały program możecie sprawdzić na stronie festiwalu.

W piątek w Kinie pod Baranami rozpoczął się Festiwal Afrykamera, czyli przegląd filmowy, który pozwala polskim widzom spojrzeć na Afrykę z perspektywy jej mieszkańców. Na ekranie pojawią się filmy z rozmaitych zakątków kontynentu, m.in. Sudanu, Maroka, Kenii, Tunezji, Tunezji, RPA i Ghany. W niedzielę, w programie festiwalowym znalazła się projekcja dwóch filmów: dokumentu w reż. Mariah Wilson „Milczące puszcze” będące powieścią o walce z kłusownictwem w lasach Kongo i Kamerunu (godz. 19) oraz wzruszająca opowieść o trudnej relacji ojca z autystycznym synem „Spójrz na mnie” w reżyserii Néjiba Belkadhi (godz. 21).

W niedzielę Capella Cracoviensis zagra w Teatrze im. Juliusza Słowackiego! Ta wspaniała, grająca na najlepszych scenach w Europie orkiestra w macierzystym Krakowie nie miała dotąd swojego miejsca. Grała w wielu przestrzeniach, ale żadnej nie można było nazwać jej domem. Teraz Capella będzie mogła grać w przestrzeniach Teatru. Niedzielny występ rozpoczyna comiesięczny cykl koncertów Capelli Cracoviensis na Dużej Scenie. Na początek – wspaniałe Symfonie Josepha Haydna. Początek o godz. 18.

Niedziela to ostatni dzień zmagań trzeciej rundy międzynarodowych zawodów jeździeckich Cavaliada Tour, rozgrywanych w TAURON Arenie Kraków. Niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie do światowego rankingu Cavaliada Tour oraz do kwalifikacji Pucharu Świata. Najważniejszymi rywalizacjami w części skokowej będą jeszcze sobotnie „Speed & Music” i finał „Średniej Rundy”, a przede wszystkim niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Szczegółowy program rozgrywek znajdziemy na stronie www.cavaliada.pl.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-22
Data aktualizacji: 2020-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź