Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej połączeń kolejowych dla Krakowa

Dwa razy więcej połączeń na krakowskie lotnisko, krótsze podróże w kierunku Katowic, obsługa dodatkowych przystanków na terenie Nowej Huty – to pozytywne zmiany w rozkładzie jazdy, które PKP Polskie Linie Kolejowe SA wprowadziły od niedzieli, 15 marca.

Fot. PKP PLK SA

Trwa modernizacja linii kolejowych na terenie Krakowa. Od niedzieli, 15 marca najszybsze składy z Krakowa do Katowic dojeżdżają w ok. 90 minut. Zwiększyła się także liczba połączeń. Pomiędzy Jaworznem Szczakową i Trzebinią oraz Krakowem Głównym Towarowym i stacją Kraków Mydlniki, pociągi kursują po dwóch zmodernizowanych torach z prędkością podwyższoną do 120 km/h.

Więcej połączeń do lotniska w Balicach

Dzięki zakończeniu przebudowy torów na zachód od Krakowa Głównego od 15 marca przewoźnicy uruchomili częste połączenia na trasie do lotniska w Balicach. Pociągi odjeżdżają średnio co 30 minut. Podróżni na stacji Kraków Mydlniki mogą korzystać w pełni z peronów oraz wind i udogodnień dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wybudowano dwa perony i bezpieczne przejście podziemne.

Pociąg wraca do nowej Nowej Huty

Od 15 marca PLK zapewniły większą dostępność kolei dla mieszkańców Nowej Huty. Po latach przerwy przystanki Kraków Lubocza i Kraków Nowa Huta znów są czynne. W kilkanaście minut pociągiem regionalnym można dojechać do centrum miasta. To bardzo atrakcyjna oferta w porównaniu z innymi środkami transportu. Perony na przystankach zostały przygotowane do bieżącej obsługi podróżnych. PLK przygotowały wiaty i ławki, oświetlenie oraz nagłośnienie.

Szybkie podróże z Małopolski na Śląsk

Projekty realizowane przez PLK na terenie Małopolski znacznie zwiększają możliwości kolei, zapewniając pasażerom bardziej dostępne, lepsze i bezpieczniejsze podróże w mieście, regionie oraz krajami Unii Europejskiej, dzięki połączeniu z międzynarodowym korytarzem transportowym E30, który łączy kraje europejskie w spójną sieć kolejową.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-15
Data aktualizacji: 2020-03-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź