Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kompleks edukacyjny na os. Gotyk: trwają prace wykończeniowe

Mimo mniejszej liczby pracowników spowodowanej pandemią koronawirusa powoli do końca zbliża się realizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Józefa Meiera na os. Gotyk. Zadanie ma zostać zakończone w połowie tego roku, by od 1 września do szkoły i przedszkola mogły pójść dzieci i młodzież z pobliskich osiedli.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

– Aktualnie jesteśmy na etapie robót wykończeniowych. Jeśli chodzi o wnętrze budynku, malowane są ściany, układane wykładziny podłogowe, a także płytki ceramiczne. Wykonawca montuje też ostatnie elementy instalacji wewnętrznych – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Jeśli chodzi o prace na zewnątrz – tu większość robót jest już zakończonych. Do montażu pozostały elementy dekoracyjne elewacji. Wykonawca rozpoczął też aranżację otoczenia – m.in. alejki i wewnętrzny układ dróg. Na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Jednocześnie ZIM przygotowuje przetarg na dostawę i montaż wyposażenia ruchomego szkoły i przedszkola. Chodzi o m.in. meble, sprzęt elektroniczny, wyposażenie sal gimnastycznych, czy kuchni.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem robót budowlanych, realizacja placówki zakończy się latem br.

 

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk rozpoczęły się w połowie 2018 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma PB Dombud SA z Katowic. Wartość kontraktu to ok. 30 mln zł.

Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Gotyk będzie nowoczesną, w pełni wyposażoną placówką edukacyjną dla 100 przedszkolaków i 400 uczniów nauczania podstawowego. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym jednej podziemnej.

Do dyspozycji maluchów będzie w sumie pięć sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych - wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczną, chemiczną, fizyczną, plastyczną i komputerową. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych. Dla uczniów szkoły podstawowej do dyspozycji będzie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 x 30 m. Przedszkolaki będą mogły korzystać z placu zabaw z miniamfiteatrem.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-17
Data aktualizacji: 2020-04-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź