Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pierwsza pomoc dzieciom – weź udział w webinarium

Jak reagować w przypadku zadławień, złamań, oparzeń, urazów głowy i nieżytów pokarmowych u dzieci? Jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych w domu? Jak pandemia i związane z nią ograniczenia wpływają na najmłodszych? Na jakie wsparcie miasta mogą liczyć krakowskie rodziny? To główne tematy bezpłatnego webinarium, które odbędzie się dziś, 8 grudnia.

Fot. materiały prasowe

Spotkanie dedykowane jest wszystkim, którzy na co dzień lub okazjonalnie zajmują się dziećmi. Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny oraz Katarzyna Hrnčiar lekarz pediatra, pracownik krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego będą rozmawiać na tematy związane z pierwszą pomocą dzieciom oraz bezpieczeństwem najmłodszym.

Dzięki webinarium będzie można dowiedzieć się, jak reagować w przypadku zadławień, złamań, oparzeń, urazów głowy i nieżytów pokarmowych. Spotkanie będzie też okazją do rozmowy o bezpieczeństwie dzieci w domu, organizowaniu im przestrzeni i planu dnia.

Nie ominiemy również tematów pandemicznych, które mają olbrzymi wpływ na zdrowie dzieci. Porozmawiamy o budowaniu relacji oraz zapewnianiu bezpieczeństwa i opieki. Doradzimy, z jakiej pomocy mogą skorzystać krakowskie rodziny, w ramach wsparcia organizowanego przez miasto. Czego jeszcze można się spodziewać po webinarium? Gwarantujemy ciekawe wyniki badań, pokazy pierwszej pomocy i dużo pozytywnej energii, dzięki której wiedza łatwiej wchodzi do głowy – zapowiadają organizatorzy spotkania i zachęcają do aktywnego udziału. W czasie przedświątecznych przygotowań nie zabraknie także tematu mądrych wyborów prezentowych.

Webinarium organizowane jest przez Fundację Ziko dla Zdrowia we współpracy z miastem oraz Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się dziś, 8 grudnia o godz. 17.00. Wydarzenie będzie transmitowane przez Facebooka Fundacji, bezpośredni link do transmisji tutaj. Żeby wziąć udział w webinarium wystarczy dołączyć do spotkania. Można też już teraz zgłosić swoje uczestnictwo, aby otrzymać powiadomienie przypominające o webinarium. Dostęp do wydarzenia jest bezpłatny.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-08
Data aktualizacji: 2020-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź