Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne badania mammograficzne

Trwa ogólnopolska kampania promocyjna Ministerstwa Zdrowia zorganizowana pod hasłem „Planuję długie życie”, w ramach której odbywają się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50–69 lat.

Fot. materiały prasowe

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach programu profilaktyki raka piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do udziału w badaniach uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W ramach tych badań, realizowanych w Krakowie przez LUX MED, mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji pań w następującej lokalizacji i terminie:

  • ul. Norymberska 1 (przy markecie Kaufland): 23 lutego, w godz. 10.00 do 17.00

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971. Warto zaplanować badanie systematyczność w przestrzeganiu terminów badań mammograficznych umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i w razie potrzeby pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.

Zarejestruj się na badanie

Panie, które chcą skorzystać z badania proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub wypełnienie formularza tutaj. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Bezpieczne badania

Jak informuje realizator, badania przeprowadzane są z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami, zarówno w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak też procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co ma zapewnić możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą pacjentkom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań przygotowane są środki do dezynfekcji rąk. Organizatorzy proszą o zgłaszanie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także przestrzeganie czasu ustalonego podczas rejestracji.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-02
Data aktualizacji: 2021-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź