Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Animowany świat na PLAY KRAKÓW

Są oryginalne, wykorzystują wiele technik, a przede wszystkim wprowadzają nas w wyobrażony świat i pozwalają odetchnąć od rzeczywistości. Animacje studentów Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie trafiły właśnie do zasobów miejskiej platformy VOD. Włącz PLAY KRAKÓW na www.playkrakow.com i oglądaj bezpłatnie historie, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Polskie platformy VOD w zdecydowanej większości stawiają na materiały filmowe: fabularne, dokumentalne lub reportażowe. Na PLAY KRAKÓW prezentowaliśmy dotąd krakowskie produkcje teatralne, literackie czy muzyczne. Teraz nadszedł czas na animacje!

– Bardzo się cieszymy z obecności na PLAY KRAKÓW, ponieważ pozwala to na dotarcie do szerokiej publiczności. Popularność animacji jest niezwykle duża i mogą ją oglądać widzowie w każdym wieku. Prezentujemy filmy studenckie, które są niezwykle różnorodne zarówno w treści, jak i formie. To ciekawe, oryginalne, czasami zwariowane filmy animowane. Oglądając je, można przekonać się o tym, że w animacji nie ma ograniczeń. Kreujemy filmową rzeczywistość tak, jak dyktuje nam wyobraźnia. Jest to bardzo atrakcyjna oferta dla widza. Przygotowujemy już kolejne »sezony«, które będą pojawiać się regularnie. Wszystkie filmy są dostępne za darmo, więc można też do nich wracać, kiedy się zechce. Zapraszam do oglądania animacji z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – zachęca dr hab. Robert Sowa, kierownik Pracowni Filmu Animowanego ASP.

Pracownia Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jest wiodącym studiem kształcącym w dziedzinie animacji w Polsce. Realizowany program jest progresywny i ukierunkowany na oryginalność i potencjał artystyczny studentów.

Program obejmuje wszystkie aspekty realizacji filmu – od scenariusza po udźwiękowienie. Studenci nabywają wiedzę na temat realizacji scenariusza, storyboardu, realizacji zdjęć, montażu, dźwięku i muzyki. Kształcą się we wszystkich technikach animacji: manualnych, komputerowych, 2D, 3D oraz animacji przestrzennej i stop motion, a także VR. Prowadzone są też zajęcia z zakresu projektowania do gier. Zajęciom towarzyszą wykłady i warsztaty z zakresu teorii i historii filmu, dźwięku, muzyki, montażu filmowego oraz zagadnień produkcji filmowej. Do dyspozycji studentów jest też profesjonalne studio dźwiękowe i studio motion capture.

Studenci i absolwenci odnoszą sukcesy krajowe i międzynarodowe. Filmy biorą udział w najważniejszych festiwalach filmowych – m.in. w Cannes, Berlinie, Annecy, Oberhausen, Hiroszimie czy Zagrzebiu – oraz są prezentowane w ramach prestiżowych pokazów w galeriach sztuki, m.in. Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku czy Centrum Pompidou w Paryżu.

Pod tym linkiem dostępne są dwa sezony animacji.

Sezon 1:

  • Julia Płoch „Oko za oko” – opowiada o micie bohatera, porusza temat legend i przypowieści religijnych
  • Adam Żądło „Cyborgia” – opowieść science fiction o losach cywilizacji robotów
  • Aleksander Józefczyk „Gość” – etiuda o malarzu
  • Daria Godyń „Millenium” – film nawiązuje do konwencji kryminalnego kina noir
  • Małgorzata Jeniec „Więźniowie miłości” – krótkie love story
  • Alicja Kot „Red Light Train” – dłuższe love story w pociągu
  • Betina Bożek „Kaprysia” – o szaleństwie planety Kaprysia
  • Grzegorz Bugaj „Gdzie rodzi snu” – zaopiekuj się swoimi snami

Sezon 2:

  • Piotr Kabat „Super rzecz” – hołd oddany amerykańskim filmom
  • Adam Żądło „Magnetic Man” – o świecie, którego przeznaczeniem jest pozostać w równowadze
  • Aleksander Józefczyk „Punkt obserwacyjny” – historia pewnego fotografa
  • Grażyna Trela „Masterclass” – inspirowany twórczością Romana Polańskiego
  • Maryia Yakimovich „Papa” – forma autobiograficznego dziennika
  • Michał Soja „Zapis z wczoraj” – chaotyczny obraz rzeczywistości formujący się w umyśle
  • Daria Godyń „Smakosz” – rachunek sumienia, przestroga i upomnienie

Ale to nie koniec nowości na platformie. Pod tym linkiem można też znaleźć materiały Fundacji Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima.

Animacje Play Kraków

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-22
Data aktualizacji: 2021-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź