Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Sportowe emocje na trasie 14. Biegu Trzech Kopców

Za nami 14. Bieg Trzech Kopców. Tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim wywalczyli Patryk Stypułkowski i Lilia Fiskowicz. Drugie miejsce zajął olimpijczyk z Tokio – Arkadiusz Gardzielewski. Na trzecim stopniu podium stanął Artur Olejarz. Wśród kobiet drugie miejsce wywalczyła Ukrainka Walentyna Werecka, natomiast jako trzecia przekroczyła linię mety Monika Jackiewicz.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej medale i czeki na odpowiednio 4, 3 i 2 tys. zł wręczył dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, w towarzystwie zastępcy dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Magdaleny Nowak-Obrzut.

Kompletne wyniki 14. Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim znajdują się tutaj.

Uczestnicy mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadziła ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięgała 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Dokładny opis trasy

Start: pod kopcem Krakusa.

Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Śląskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka, w lewo ul. Podgórską (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Inflancki nad Wisłą (199 m n.p.m.), dalej bulwarami Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki (chodnikiem pod Norbertanki), ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod kopiec Kościuszki (wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.

Meta: pod kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.).