Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Empatia silniejsza niż homofobia – warsztaty w teatrze Barakah

11 oraz 12 września w Teatrze Barakah odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne „Empatia silniejsza niż homofobia” połączone z prelekcją na temat skutków dyskryminacji społeczności LGBTIQ. Warsztaty są częścią projektu „Uwaga! Strefa LGBT”.

Strefa LGBT warsztaty
Fot. materiały prasowe

Dorastanie w społeczeństwie, w którym określone cechy tożsamości jednostki nie są powszechnie akceptowane, potrzeby osób ze społeczności LGBTIQ, przykłady dobrych praktyk języka inkluzywnego, wpływ heteronormy i homofobii na jakość życia osób nieheteroseksualnych – to wybrane zagadnienia warsztatów, które odbędą się 11 oraz 12 września w Teatrze Barakah w ramach projektu „Uwaga! Strefa LGBT”.

Warsztaty poprowadzi Kosma Kołodziej – doktor nauk o zdrowiu, ratownik medyczny, elektroradiolog, obecnie student socjologii i pielęgniarstwa oraz wykładowca naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Bydgoskiej Szkoły Wyższej. W działalności naukowej Kosma Kołodziej bada problem wykluczenia grup mniejszościowych w Polsce, przyczyny tego zjawiska oraz jego wpływ na jakość życia i zdrowia. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania. Jest autorem publikacji na temat osób ze społeczności LGBTQ+ oraz współorganizatorem bydgoskiej odsłony Festiwalu Filmowego LGBT.

Warsztaty odbędą się 11 oraz 12 września (dwie grupy – jedna w sobotę i jedna w niedzielę) w godzinach 11.00-16.00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Zapisy: pr@teatrbarakah.com. Dodatkowe informacje na stronie Teatru Barakah.

Projekt „Uwaga! Strefa LGBT” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Organizuje go Teatr Barakah wraz z partnerami: Federacją Znaki Równości, Spółdzielnią Ogniwo i All In UJ. Jak podkreślają twórcy projektu, jest on odpowiedzią i stanowczą niezgodą na sytuację osób LGBTIQ w Polsce, której wstydliwym symbolem stały się powstające w całym kraju tzw. „strefy wolne od LGBT”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-24
Data aktualizacji: 2021-09-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź