Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Grodzki Urząd Pracy bliżej dzielnic i mieszkańców

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie stawia na ściślejszą współpracę z dzielnicami. W ramach Krakowskiego Obserwatorium Rynku Pracy powstają mapy obrazujące poziom bezrobocia w poszczególnych częściach miasta, a we wprowadzaniu pozytywnych zmian w obszarze przedsiębiorczości, rynku pracy i rozwoju kapitału ludzkiego ma pomóc „Dzielnicowy pakiet wsparcia rynku pracy”, z którym zapoznali się już dzielnicowi radni.

Dzielnicowy pakiet wsparcia rynku pracy
Fot. Grodzki Urząd Pracy

„Dzielnicowy pakiet wsparcia rynku pracy” to projekt, który przedstawiciele Grodzkiego Urzędu Pracy zaprezentowali podczas ostatniego Konwentu Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa. Zakłada on m.in. usprawnienie przepływu informacji o działaniach i instrumentach oferowanych przez Grodzki Urząd Pracy, które za pośrednictwem rad dzielnic, ich stron internetowych czy gazetek mogłyby skuteczniej docierać do lokalnych przedsiębiorców i osób bezrobotnych. Przewiduje też organizację spotkań dla wszystkich zainteresowanych ofertą GUP oraz lokalne dyżury pracowników urzędu w krakowskich dzielnicach.

Podczas spotkania dzielnicowi radni mogli zapoznać się z pełną ofertą usług Grodzkiego Urzędu Pracy (pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, organizacja szkoleń), w tym z poszczególnymi instrumentami rynku pracy (dofinansowanie otwarcia działalności gospodarczej, bon zatrudnieniowy, staże, opieka nad dzieckiem lub osobą zależną, wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy, prace interwencyjne, dofinansowanie do wynagrodzeń dla osoby 50+, bon szkoleniowy, dodatek aktywizacyjny) i najnowszym wydaniem Krakowskiego Obserwatorium Rynku Pracy.

Przygotowując te propozycje, Grodzki Urząd Pracy wyszedł z założenia, że przedstawiciele rad dzielnic, będący najbliżej mieszkańców i najlepiej znający ich problemy, mogą odegrać istotną rolę jako pośrednicy w kontaktach z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Wpłynie to korzystnie na sytuację rynku pracy, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i kapitału ludzkiego. Eksperci GUP przygotowują także pogłębioną analizę lokalnego rynku pracy w podziale na dzielnice, w tym m.in. mapy obrazujące liczbę osób bezrobotnych w poszczególnych dzielnicach. Stanowi to ciekawy punkt wyjścia dla oceny perspektyw i możliwych, a czasami wręcz niezbędnych narzędzi służących do projektowania pożądanych zmian na rynku pracy.

Dzielnicowy pakiet wsparcia rynku pracy

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-29
Data aktualizacji: 2021-11-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź