Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkajmy się w „Norwidzie”!

Kulturalne i twórczo w Nowej Hucie? Oczywiście, a to choćby za sprawą aktywności, które przygotował Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Sprawdź program najbliższych wydarzeń w „Norwidzie”.

Fot. Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida / materiały prasowe

Kreatywne śniadanie w ARTzonie

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza 12 grudnia w godz. 10.00-14.00 na kolejne spotkanie z serii „Myśli na dobry czas – kreatywne śniadanie w ARTzonie”. To rodzinne spotkanie uwalniające dobre emocje, będące remedium na deficyt bliskości, dobrych wrażeń i kreatywnych przeżyć, połączone z warsztatami twórczymi przybliżającymi uczestnikom w praktyce różne dziedziny sztuki pięknej i użytkowej. Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie / ARTzonie to okazja do celebracji, swoistego rodzinnego święta. Gościem grudniowego spotkania będzie Agnieszka Łukaszewska, artystka sztuk wizualnych,  a inspiracją warsztatów kreatywnych stanie się jej  wystawa pt. "Portret znikającego miasta".

Szczegółowe informacje i zapisy: Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu „Wyjątkowe historie powszechne – dom kultury”

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: m.hajto@okn.edu.pl.

„dopóki jest dokąd” – gra performatywna

12 grudnia zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na grę performatywną pt. "dopóki jest dokąd" według koncepcji Małgorzaty Haduch. Pokazy odbędą się w godz. 18.00, 19.00 i 20.00.

W grze performatywnej wezmą udział:

  • Kirill Aleksandrov,
  • Magdalena Hałoń,
  • Magdalena Krężołek,
  • Łukasz Łęcki,
  • Aleksandra Mamulska,
  • Ernest Ogórek,
  • Aniela Pramik,
  • Damian Stanisławowicz,
  • Alexandra Shevchuk,
  • Paulina Zygmunt.

Koncepcja: Małgorzata Haduch.

Obrazy: Aleksandra Kucharska-Cybuch.

Gra performatywna pt. „dopóki jest dokąd” jest rezultatem projektu artystycznego autorstwa Małgorzaty Haduch pt. "Przemierzając, podążając" zrealizowanego w ramach Rezydencji Artystycznej w ARTzonie, będącej częścią Norwid Festiwal 2021.

"Moją inspiracją jest podążanie zawarte w Norwidowskim Pielgrzymie, które skojarzyło mi się z techniką kompozycji Passing Through. Jest to metoda choreografa Davida Zambrano, pasjonująca wielu tancerzy na całym świecie. Samo słowo passing through oznacza już przechodzenie przez, a w wykonaniu, jednym z motywów jest podążanie po spirali przez przestrzeń, lecz nie cel jest ważny a to co się po drodze wydarza. Bazą tej techniki jest chodzenie, bieganie, pauza, wyjście i wejście, prowadzenie i podążanie. Indywidualny wybór jednej z tych akcji, dookreślony czasem trwania, prowadzi do tworzenia kalejdoskopowych konstelacji ruchowych w przestrzeni.

– Przekazem moim jest uważność na drogę, nie jej cel. W życiu ziemskim możemy jedynie trenować się w przemierzaniu, podążaniu. Norwid pisze w swoim wierszu o zakotwiczeniu się w sobie, o stopach, które są dla mnie metaforą tu i teraz, o domie, który jest zawsze tam, gdzie jestem ja. By wywołać rezonujący z tym założeniem stan, w procesie korzystam z technik oddechowych i pracy ze świadomością ciała. Chciałabym zbadać także norwidowski minimalizm w formie, przeniknięty treścią – jak zastosować taki styl w kompozycji ruchowej? W ograniczeniach (formy) mam dalej wolność trwania w wyborze, wśród otaczających limitów. – mówi Małgorzata Haduch.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: m.hajto@okn.edu.pl.


Wydarzenia odbędą się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się tutaj. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-06
Data aktualizacji: 2021-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź