Edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

23. Festiwal Tańców Dworskich

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to artystyczne wydarzenia w przestrzeni miejskiej, których celem są prezentacje związane z kulturą taneczną nie tylko Krakowa, ale i Polski, Europy oraz całego świata. Balet-komedia jest wiodącym tematem, tegorocznej, 23. edycji festiwalu, który rozpoczął się 16 lipca na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie i potrwa dwa tygodnie.

Fot. Balet Cracovia Danza / materiały prasowe

Widowisko zainauguruje przedstawienie ,,Szachy” na podstawie poematu Jana Kochanowskiego. Publiczność obejrzy pokazy także m.in.: w Ogrodzie Botanicznym, w Muzeum Książąt Czartoryskich i na Rynku Głównym.

23. Festiwal Tańców Dworskich to nie tylko spektakle, ale także bogata oferta warsztatowa, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla seniorów. Warsztaty „Kraków tańczy pod Wawelem” zaczęły się 22 lipca na boisku na placu Na Groblach 7. A wszystko po to, aby upowszechniać taneczną formę sztuki.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Nawiązując do tematyki festiwalu, 23 lipca na Rynku Głównym został zaprezentowany najnowszy spektakl baletu „Cracovia Danza” – „Pan Molier prosi do tańca” przygotowany specjalnie z okazji trwającego na świecie Roku Moliera. Sztuka miała swoją premierę już w czerwcu i została przyjęła z entuzjazmem przez publiczność i krytykę.

Wieczorem jedną z głównych atrakcji był tradycyjny polonez poprowadzony przez Romanę Agnel, dyrektor naczelną i artystyczną Baletu „Cracovia Danza” oraz tancerzy Baletu „Cracovia Danza” dla publiczności zgromadzonej na płycie krakowskiego rynku.

Tradycją Festiwalu Tańców Dworskich jest cykl „Kraków tańcem malowany”. Podczas tegorocznej edycji zostaną zaprezentowane dwa nowe pokazy, w których za pośrednictwem tańca, artyści opowiedzą o najpiękniejszych krakowskich dziełach sztuki. 27 lipca w Ogrodzie Botanicznym UJ został przedstawiony spektakl „Magiczne ogrody”, a 29 lipca w Muzeum Książąt Czartoryskich zobaczymy „La Fortuna. Dama z łasiczką”.

Więcej informacji na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-08
Data aktualizacji: 2022-07-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź