Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ponad 18 tys. osób wzięło udział w krakowskiej Nocy Jazzu

Tegoroczna, 16. edycja Nocy Jazzu, zgromadziła ponad 18 tys., które słuchały koncertów zorganizowanych w różnych punktach miasta: na Małym Rynku, na dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, w ogrodach Dworku Białoprądnickiego, przy Nowohuckim Centrum Kultury, w mistrzejowickim MDK im. A. Bursy, w Filharmonii Krakowskiej i oczywiście także w krakowskich klubach.

Fot. Materiały organizatorów

Ewa Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego, Stanisław Soyka i Arek Skolik TRIO, Marek Pospieszalski, Roberto Magris Trio, Maciej Sikała i Marcin Ślusarczyk, Tomek Grochot, Agnieszka Grochowicz z Bogdanem Hołownią, Piotr Domagała Trio, Ethno Jazz Orchestra, duńska formacja Ida Nielsen & The Funkbots, grupa Horntet – to tylko niektórzy z artystów, których usłyszeliśmy podczas tegorocznej Nocy Jazzu, która odbyła się 15 lipca.

Już po raz 16. w lipcową noc cały Kraków stał się wielką plenerową sceną, a jazzowe dźwięki rozbrzmiewały w wielu punktach miasta. Koncerty odbywały się na plenerowych scenach – jak co roku na Małym Rynku, na dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, w ogrodach Dworku Białoprądnickiego, przy Nowohuckim Centrum Kultury i oczywiście w krakowskich w klubach: Globus Music Club, Piwnica pod Baranami, Alchemia, Harris Piano Jazz Bar, Strefa oraz Tawerna Żeglarska Stary Port. W tej edycji wydarzenia wziął udział także mistrzejowicki Młodzieżowy Dom Kultury im. A. Bursy oraz Filharmonia Krakowska, którą szczelnie wypełnili uczestnicy Italian Jazz Night – wystąpili tu: Roberto Magris Trio, Maciej Sikała i Marcin Ślusarczyk, Filippo Dall’Asta i Marek Piątek Django Set, Giulia La Rosa Quintet, Andrea, Beneventano i Aldo Joshua, a także Mike del Ferro Trio i Kacper Smoliński.

W tegorocznej edycji Nocy Jazzu wzięło udział 18,3 tys. osób. W ubiegłym roku koncertów słuchało 18 tys. krakowian i gości, rok wcześniej około 9 tys., ale trzeba dodać że był to czas restrykcji związanych z epidemią COVID-19, w związku z którymi w ramach Nocy nie odbywały się koncerty w klubach.

Wszystkim, którzy mają ochotę spędzić resztę wakacji przy dźwiękach jazzu, przypominamy, że nadal trwa Summer Jazz Festival Krakow. I zachęcamy też do zaplanowania udziału w kolejnej z cyklu Krakowskich Nocy. 14 i 15 sierpnia odbędzie się Noc Cracovia Sacra – szczegóły i program już wkrótce.


Noc Jazzu to część cyklu Krakowskie Noce, którego ideą jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze − zaproszenie do korzystania z atrakcyjnej oferty skierowanej do mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów. To jednocześnie promocja dziedzictwa i kultury Krakowa oraz jego potencjału twórczego.

Projekt składa się z siedmiu odsłon. Poza Nocą Jazzu i zrealizowanymi już tegorocznymi edycjami Nocy Kin Studyjnych, Nocy Muzeów, Nocy Tańca oraz Nocy Teatrów, krakowianie i goście będą mogli wziąć udział także w Nocy „Cracovia Sacra” (14 i 15 sierpnia) oraz Nocy Poezji (8 października). Szczegółowe informacje i program publikowane są na stronie www.krakowskienoce.pl oraz na profilach Facebook oraz Instagram.

Organizatorem cyklu jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, który przygotowuje poszczególne odsłony we współpracy z instytucjami kultury i partnerami. Program każdej Nocy jest niepowtarzalny, zbudowany wokół tematu przewodniego, bądź prezentujący wydarzenia, premiery i projekty ostatniego sezonu artystycznego.

Patroni medialni cyklu Krakowskie Noce 2023: TVP Kraków, Radio Kraków, „Gazeta Wyborcza” Kraków, Love Kraków, Dwutygodnik KRAKÓW.PL

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-07-20
Data aktualizacji: 2023-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź