Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Gminny Program Rewitalizacji – lista zakwalifikowanych przedsięwzięć

Zakończyły się prace komisji ds. kwalifikacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa. Wykaz przedsięwzięć rekomendowanych do wpisu na listę planowanych przedsięwzięć można znaleźć na stronie internetowej bip.gov.pl.

Fot. materiały prasowe

Komisja ds. kwalifikacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa dokonała oceny złożonych w naborze przedsięwzięć, których realizacja winna przyczynić się do poprawy warunków życia, przebywania i pracy na wyznaczonych podobszarach rewitalizacji: Kazimierz-Stradom, Grzegórzki-Wesoła oraz „stara” Nowa Huta.

Wykaz przedsięwzięć rekomendowanych do wpisu na listę planowanych podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych oraz do umieszczenia w ramach charakterystyki pozostałych dopuszczalnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

Czym jest rewitalizacja?

To słowo w ostatnich latach często przewijało się w ogólnopolskiej przestrzeni miejskiej. Źle rozumiane i nadużywane, przyczyniało się do niezrozumienia ze strony mieszkańców. Niestety, rewitalizacja w Polsce kojarzy się na ogół ze zwykłymi robotami budowlanymi oraz nieudanymi remontami. Natomiast nie na tym ona polega. Rewitalizacja jest przede wszystkim procesem odpowiadającym na realne potrzeby ludzi. To nie tylko wizualne zmiany przestrzeni, ale działania społeczne dostosowane do lokalnych uwarunkowań, dzięki którym obszar rewitalizacji staje się lepszym miejscem do życia.

Co oznacza dla miasta i jego mieszkańców przystąpienie do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji?

Gminny Program Rewitalizacji to dokument, w którym zostaną określone potrzeby miasta w zakresie rewitalizacji oraz kierunki planowanych działań. W tym celu w ramach diagnozy wyznaczono obszary, na których odnotowano koncentrację negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych czy środowiskowych. Gminny Program Rewitalizacji będzie miał za zadanie ograniczenie zjawisk problemowych przy wykorzystaniu swoistych potencjałów podobszarów rewitalizacji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-22
Data aktualizacji: 2023-12-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź