Zrównoważony rozwój w Apteka Designu
Hasło pasma programowego realizowanego w Aptece Designu od kwietnia do czerwca brzmi „Zrównoważony rozwój”. Punktem wyjścia jest dla Agenda 2030 przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ rezolucją Zgromadzenia Ogólnego 25 września 2015 roku w Nowym Jorku. Określa 17 celów zrównoważonego rozwoju, które powinny zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku.
Cele te dotyczą one 5 obszarów: ludzie (ang. people), planeta (ang. planet), dobrobyt (ang. prosperity), pokój (ang. peace), partnerstwo (ang. partnership). Zrównoważony rozwój to przede wszystkim takie dbanie o świat i jego przemiany, by potrzeby obecnego pokolenia były zaspakajane w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska i potrzeb przyszłych pokoleń.
Kwietniowy program Apteki Designu skupia się wokół tych celów zrównoważonego rozwoju, które są szczególnie istotne dla Krakowa. – Wspólnie zadbamy o wiedzę, edukację i praktykę w zakresie zrównoważonych miast i społeczności. Podczas spotkań, debat i warsztatów zastanowimy się, w jaki sposób w praktyce wykorzystać zrównoważony rozwój w procesie projektowym i jak w ten proces zaangażować różne grupy społeczne: od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe, po seniorów – mówi jedna z programerek Apteki Barbara Fijał.
Co jeszcze czeka w Aptece Designu?
Dziś, 25 kwietnia Grupa Robocza zaprasza na spotkanie podsumowujące pierwszy etap prac w ramach Agrocybernetyki. Dowiemy się m.in., jak powstaje „agrolab” oraz czy w Aptece Designu mogą urosnąć... portugalskie pomidory i japońskie grzybki!
Szczegółowe informacje o wydarzeniach w Aptece Designu znajdują się na stronie KBF.
Na większość z nich obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie: kbfbilety.krakow.pl.
Godziny otwarcia czytelni w Aptece Designu:
- poniedziałki i środy: 12.00–15.30
- wtorki, czwartki, piątki: 9.00–13.00.