Sztuka i nauka – nowy cykl w Muzeum Przyrodniczym
„Motyle z Madagaskaru” – to tytuł pierwszego wydarzenia z nowego i wyjątkowego cyklu spotkań w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN, łączącego naukę ze sztuką. Już dziś, 15 czerwca, muzealnicy zapraszają do swojej siedziby przy ul. św. Sebastiana 9 na wykład i koncert.

Harmonogram wydarzenia:
- 18.30–19.00 – Możliwość zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN
- 19.00–19.15 – Wykład „Motyle z Madagaskaru”
Prof. Łukasz Przybyłowicz (Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk) opowie o tajemniczych motylach z Madagaskaru, których przodkowie dotarli tam ok. 25 mln lat temu z Afryki. Wyjaśni, jak to się stało, że jeden z nich zawędrował aż na Mauritius – małą oceaniczną wyspę na środku Oceanu Indyjskiego. Opowie również o tym, że bliscy kuzyni madagaskarskich motyli żyją teraz także w Polsce i wreszcie o kluczowym okazie odnalezionym w muzealnej gablocie. Pokaże, jak zadawanie pytań prowadzi do ciekawych odkryć i co wspólnego ma łapanie motyli, z dryfem kontynentów, powstaniem Sahary i... laboratorium DNA. - 19.15–20.15 – Koncert „Motyle z Madagaskaru
Wystąpią:- Kateryna Ziabliuk – instrumenty klawiszowe / elektronika
- Łukasz Czekała – skrzypce / elektronika
- Maciej Trifonidis – handpany, elektronika, flet poprzeczny, soundscape.
Bilety do nabycia w serwisie ekobilet.pl. Szczegóły na Facebooku.
W następnych odsłonach cyklu „Art & Science – Sztuka i nauka” poznamy kolejnych wyjątkowych bohaterów – motyle, chrząszcze, gady, nietoperze i oczywiście mamuty. Odwiedzimy las tropikalny i morskie głębiny. Naukowcy opowiedzą o tych niezwykłych miejscach i stworzeniach, a artyści wypełnią przestrzeń muzyką – koncerty ze specjalnie przygotowanym programem. Strona artystyczna to nie tylko muzyka, ale również oprawa dźwiękowa i wizualna.