Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Recepta na dostępne kino – przegląd filmowy w Aptece Designu

W ramach przeglądu „Recepta na dostępne kino – przegląd filmowy w Aptece Designu”, zapraszamy na plenerowy pokaz filmu z audiodeskrypcją dla osób słabowidzących i niewidomych w systemie AudioMovie oraz z napisami dla niesłyszących. Przed filmem odbędzie się spotkanie ze scenografem Dawidem Wojteckim, które poprowadzi Dagmara Romanowska.

przegląd kina w Aptece Designu
Fot. materiały prasowe

W programie przeglądu znajdują się jeszcze trzy obrazy, wszystkie koprodukcji KBF. Jako pierwszy został pokazany obraz „Film dla kosmitów”. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Piotr Stasik, laureat wielu nagród i wyróżnień filmowych.

Przegląd współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Pokaz odbędzie się dzięki uprzejmości Agencji Rozwoju Miasta Krakowa, gospodarza przestrzeni. Kolejne pokazy odbędą się: 21 lipca, 1 września oraz 29 września – w Międzynarodowy Dzień Głuchych.

Audiodeskrypcję podczas pokazu będzie można odsłuchać przez aplikację AudioMovie. Aby to zrobić, należy pobrać darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu Play lub App Store oraz wziąć ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu otrzyma się kod QR, po zeskanowaniu go audiodeskrypcją będzie dostępna w aplikacji.

Jeśli będzie potrzebny asystent na pokaz filmu, prosimy o zgłoszenie mailowe: barbara.zajac@kbf.krakow.pl lub telefonicznie: 604 483 402. To numer Barbary Zając, koordynatorki dostępności w KBF. Razem z asystentem będzie można przejść z najbliższego przystanku autobusowego lub tramwajowego. Asystent będzie też obecny podczas pokazu w Aptece Designu, ul. Kopernika 19A. Opis dojścia do Apteki Designu (nagranie mp3 do pobrania i odsłuchu) znajduje się pod tym linkiem.

Program

21 lipca, godz. 18.00 | seans w Aptece Designu, ul. Kopernika 19a
„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reż. Maciej Pieprzyca

Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

1 września, godz. 20.00 | pokaz plenerowy przed Apteką Designu
„Niebezpieczni dżentelmeni”, reż. Maciej Kawalski
Zakopane, 1914 rok. Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski), czterej artyści z zakopiańskiej bohemy, budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów…

29 września, godz. 18.00 | seans w Aptece Designu, ul. Kopernika 19a
„Sonata”, reż. Bartosz Blaschke
Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-24
Data aktualizacji: 2024-07-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź