Autobusem na weekendowy spacer – tak kursują linie sezonowe
Dziś i jutro, 24 i 25 sierpnia, kursują specjalne linie sezonowe, którymi można dotrzeć na kąpieliska, pod kopiec Kościuszki, do zoo czy Ojcowa.
Dodatkowe kursy linii nr 101 i 134 oraz wszystkie kursy linii nr 352, 427, 434, 497, LR0 i LR2 są uruchamiane w zależności od prognozy pogody.
Linia pod kopiec Kościuszki:
- nr 101 („Os. Podwawelskie” – „Kopiec Kościuszki”) – w godz. ok. 10.00–17.00 kursuje co 20 minut
Linie do ogrodu zoologicznego:
- nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – w godz. ok. 9.00–19.00 kursuje co 10 minut
- nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – w godz. ok. 10.00–18.00 kursuje co 20 minut
Linia do Kryspinowa:
- nr 352 („Czyżyny Dworzec” – „Kryspinów”) – w godz. ok. 9.00–19.00 kursuje na zasadzie wydłużenia wybranych kursów linii nr 152
Linie nad Bagry:
- nr 427 („Podgórze SKA” – „Bagry”) – kursuje w godz. ok. 9.00–20.00, przy czym w godz. ok. 10.00–18.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 40 minut
- nr 497 („Podgórze SKA” – „Bagry Tężnia”) – kursuje w godz. ok. 9.00–20.00, przy czym w godz. ok. 10.00–18.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 40 minut
- Bilet specjalny w cenie 5 zł, dostępny dla całej rodziny, uprawnia do przejazdu linią nr 497 na odcinku „Mały Płaszów P+R” – „Bagry Tężnia”.
Linia do Ojcowa:
- nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – kursuje w godz. ok. 8.00–20.00 co 35 minut
- Do obsługi wybranych kursów są kierowane autobusy z przyczepami na rowery (załadunek i wyładunek tylko na pętlach).
Linia do Przylasku Rusieckiego:
- nr LR2 („Czyżyny Dworzec” – „Przylasek Rusiecki Kąpielisko”) – kursuje w godz. ok. 9.00–19.00 co 30 minut.