Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

W poświąteczny weekend Kraków opanuje wielkie kolędowanie. Muzyczne spotkanie na Wzgórzach Krzesławickich, kolędy w wykonaniu rodziny Pospieszalskich, pochód kolędniczy z Rydlówki, Żywa Kolęda Podgórska, kolędowanie z krakowskimi chórami, koncert kolęd w wykonaniu Eleni – a to tylko część wydarzeń, jakie przygotowało miasto.

Fot. Magiczny Kraków

Więcej wydarzeń w Twojej okolicy znajdziesz w zakładce Dzielnice!

Kolędowe spotkanie na Wzgórzach Krzesławickich

Śpiewane od wieków są nieodłączną częścią świątecznej tradycji, wiele z nich posiada ciekawe historie i pełni ważne role w rozmaitych kulturach – nie wyobrażamy sobie świąt bez kolęd! Dlatego też najbliższa odsłona cyklu „Muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich” będzie im poświęcona w całości. Dzisiaj, o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego wystąpi Chór Polskiego Radia – Lusławice.

Kolędy Pospieszalskich

Instytut Dialogu Międzykulturowego zaprasza na wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu. W piątek, 27 grudnia, o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Hej kolęda, kolęda!

W najbliższą sobotę, 28 grudnia o godz. 15.00 z Rydlówki wyruszy Pochód Kolędniczy na Rynek Główny.
Barwny korowód łączący miasto i wieś będzie okazją do tego, aby spotkać się w gronie mieszkańców Krakowa oraz przybyłych gości.

Żywa Kolęda Podgórska

W tym roku Żywa Kolęda Podgórska wyruszy już po raz czwarty. Wspólne świętowanie z mieszkańcami i wielki orszak kolędniczy rozpocznie się zbiórką w sobotę, 28 grudnia o godz. 15.30 w Żywej Pracowni przy ul. Celnej 5.

Żywa szopka i wyjątkowe koncerty kolęd

Pracownia pierogowa Sekret Smaku zaprasza na żywą szopkę i wyjątkowe koncerty kolęd. Zebrane podczas akcji datki zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. W sobotę, 28 grudnia o godz. 14.00 wystąpi Lidia Jazgar oraz zespoły: Jakubowe Muszelki i Herody z Owczar. W niedzielę o godz. 14.00 zaprezentuje się Lidia Jazgar oraz chór dziewczęcy Ziarenko pod dyrekcją Elżbiety Gawor.

Wielkie kolędowanie z Eleni

Polskie i greckie. Tradycyjne i te napisane specjalnie dla niej, a wszystkie wyjątkowe i stanowiące nieodłączny element magicznej, bożonarodzeniowej atmosfery. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Eleni będzie można usłyszeć w sobotę, 28 grudnia, o godz. 19.30, w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Aleksandry 1.

Koncerty, magia i świąteczne rytmy w CSW Solvay

Grudzień w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay jest pełny ciekawych wydarzeń! 28 grudnia odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny „Bal na parostatku”. Wstęp na koncert jest wolny.

Spektakl muzyczny „Śpiewaj mi, bo chcę”

Na Scenie Pod Ratuszem w Krakowie 28 grudnia odbędzie się premiera spektaklu „Śpiewaj mi, bo chcę”. Twórcy zapraszają widzów na niezwykły wieczór wypełniony muzyką, opowieściami i refleksją nad znaczeniem pieśni w życiu człowieka. Spektakl powstał we współpracy z Teresą Mirgą, romską artystką i pieśniarką, która podzieliła się swoją kulturą i tradycjami.

Skaldowie i goście na scenie NCK

28 grudnia, o godz. 18.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpi zespół Skaldowie, który powstał w 1965 r., a od stycznia 1968 r. w prawie niezmienionym składzie koncertuje i nagrywa nowe płyty. Skaldowie, to fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce.

Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami

Krakowskie chóry we współpracy z miastem i organizatorami jarmarku bożonarodzeniowego po raz kolejny zapraszają do wspólnego kolędowania. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 29 grudnia, o godz. 17.00, na Rynku Głównym.

Spacerem wokół szopki

Prawie dwumetrowe i takie, które mają niewiele ponad pół metra, dwustronne i jednostronne, w plenerze i we wnętrzach – od 5 grudnia w przestrzeni miejskiej Krakowa czekają 34 szopki. Korzystając z uroków zimowego Krakowa, podziwiamy efekty pracy pasjonatów z wielkim oddaniem podtrzymujących tę piękną tradycję. W tym roku KBF zaprasza również na spacery z przewodnikiem. Szopki można oglądać do 2 lutego 2025 roku.

Jarmark bożonarodzeniowy przybliży nas do świąt

Magię świąt można odnaleźć w wielu zakątkach Krakowa, jednak to na Rynku Głównym atmosferę Bożego Narodzenia czuć najbardziej. Tegorocznemu wydarzeniu jak zawsze towarzyszy wiele imprez artystycznych. Tradycją od wielu lat jest prezentacja małopolskich gmin. Prezentacje odbywają się na estradzie oraz na stoisku promocyjnym umieszczonym w okolicy estrady, gdzie gminy promują swoje wyroby regionalne.

Lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury już działa!

Łyżwy i wszystko co cię z tym wiąże – 800 m2 śliskiej powierzchni, wypożyczalnia pełna sprzętu, piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki są dostępne na lodowisku przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Zaniedomowienie – wystawa sztuki współczesnej

Do 29 grudnia w galerii Subteria na ul. Kanoniczej 5 oglądać można wystawę sztuki współczesnej Zaniedomowienie. Tytuł wystawy, przewrotnie nawiązujący do „zadomowienia się”, otwiera przestrzeń do tworzenia własnych interpretacji kategorii domu. Zaniedomowienie to wielogłos składający się z indywidualnych historii osadzonych w różnych kontekstach: osobistym, społecznym, geopolitycznym.

Pokaz nabytków Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza do pałacu Krzysztofory na „Pokaz nabytków 2020–2024”. To wystawa poświęcona najważniejszym i najcenniejszym muzealiom pozyskanym przez Muzeum Krakowa w ciągu ostatnich pięciu lat. Na ekspozycji zgromadzona została zaledwie część, bo około 80 spośród ponad 25 tysięcy obiektów, które muzeum włączyło do swojej kolekcji w tym okresie.

Wystawa prac Zofii Rydet w MuFo Rakowicka

Trudno wyobrazić sobie historię polskiej fotografii bez jej twórczości: humanistycznych cykli „Mały człowiek” i „Czas przemijania” czy wreszcie monumentalnego „Zapisu socjologicznego”. Wystawa w Muzeum Fotografii w Krakowie pokazuje mniej znane, liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z największych polskich fotografek.

Ostatnie dni roku w Krakowie? To zawsze dobry pomysł

Tradycyjnie w Krakowie pod koniec roku nie zabraknie atrakcyjnych propozycji dla mieszkanek, mieszkańców i osób odwiedzających miasto. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić ostatnie dni roku w mieście.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Maniecka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-12-24
Data aktualizacji: 2024-12-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź