Marzec w pałacu Potockich
W marcu w pałacu Potockich organizowane będą kolejne premiery literackie, koncerty, wystawy i warsztaty.

Premiery w pałacu
Do pałacu Potockich wracają premiery Krakowa Miasta Literatury UNESCO! 30 marca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Witem Szostakiem, laureatem Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2024. „Wylinka” jest jego pierwszą książką dla dzieci, która stanowi fascynujące wprowadzenie w świat literatury. To może być jedna z książek życia twojego dziecka.
Wystawa „Patchwork Twist Ballad” w galerii pałacu Potockich
Na początku marca w galerii pałacu Potockich zagościła pierwsza wystawa z otwartego naboru. Jest nią ekspozycja „Patchwork Twist Ballad” grupy artystycznej PATCHD (skład: Nela Tąta, Monika Chaberka, Alka Uchacz, Ola Bębenek) złożonej ze studentek z Wydziału Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członkinie grupy PATCHD różnią się pod względem swoich wyborów estetycznych i technologicznych, jednak w kwestii emocjonalności, wrażliwości artystycznej oraz tematyki prac – mimo bardzo odmiennych spojrzeń – łączą się niczym patchworkowa tkanina. Stąd wziął się tytuł wystawy podkreślający różnice i podobieństwa twórczyń. Sama idea ekspozycji opiera się o rozmaite odniesienia do słowa „patchwork” – od tradycyjnej metody szycia po pojęcie patchworkowej rodziny.
Wystawa jest czynna od 8 do 30 marca (wt.–pt., godz. 14.00–18.00 oraz sob.–niedz., godz. 14.00–17.00).
Muzyczny marzec w pałacu Potockich
Miesiąc zamkniemy niedzielnym koncertem 30 marca o godz. 16.00. Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie zaprasza na wydarzenie pt. „Muzyczna wiosna – harmonia i pasja”. Wykonawcami będą uczniowie oraz nauczyciele ze wspomnianej placówki. Koncert ma charakter edukacyjny i jest skierowany zarówno do młodszej, jaki i starszej publiczności.
Warsztaty dla dzieci
W naszym programie nie mogło zabraknąć „Literackich Chwil”, czyli niedzielnych warsztatów dla dzieci i rodzin, podczas których pałac Potockich opanowuje energia najmłodszych entuzjastów literatury. Odkrywamy wspólnie niezwykłość świata, zachwycamy się nieznanym i zatracamy w radości tworzenia i czytania. Warsztaty prowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy INSPIRO, organizatorzy setek wydarzeń dla dzieci i nagradzani animatorzy kultury.
Szczegółowe informacje o spotkaniach znajdują się na stronie pałacu Potockich. Na większość wydarzeń obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie kbfbilety.krakow.pl.