Mól, Rybik i… Wisława Szymborska
W dniach 3–6 kwietnia na deski Teatru Groteska powrócił wyjątkowy spektakl „Gdzie gubią się zdania”. Przedstawienie zostało zainspirowane Krakowem jako Miastem Literatury UNESCO i opowiada o tajemniczym zagubieniu pewnego zdania przez Wisławę Szymborską. W poszukiwaniach towarzyszą jej nietuzinkowi i pełni uroku pomocnicy: Mól Futrzany i Rybik Cukrowy.

Gdzie gubią się zdania to niezwykła propozycja teatralna dla dzieci od 6. roku życia oraz ich rodziców, opiekunów i pedagogów, przybliżająca postaci literatów związanych z Krakowem. Widzowie śledzą losy poetki, która wyrusza w fascynującą podróż w poszukiwaniu zagubionego zdania. W tej wyprawie towarzyszą jej dwaj niezwykli kompani – Mól Futrzany i Rybik Cukrowy. Przemierzając ulubione krakowskie ścieżki Szymborskiej, natrafiają na literackie postacie, takie jak: Halina Poświatowska (Pajęczyca, wiersz „Pająk”), Sławomir Mrożek (Gruby, Średni i Mały, dramat „Na pełnym morzu”), Stanisław Lem (Litery inspirowane opowiadaniem „Jak ocalał świat”), Wojciech Widłak (Mucha Bzyk-Bzyk z serii o Panu Kuleczce). Na liście literackich znakomitości nie zabrakło również samego Czesława Miłosza.
Spektakl to doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat wyobraźni oraz inspirujący pretekst do dyskusji o literaturze, znanych krakowskich twórcach i samym mieście, które od zawsze było związane ze sztuką słowa.
W kasie teatru dostępny jest program spektaklu, pełen zagadek i słownych łamigłówek, które czekają na młodych widzów.
Więcej informacji na stronie Teatru Groteska.