Krakowska Akademia Klimatu o cyfrowym śladzie węglowym
Cyfrowy ślad węglowy to temat ostatniego spotkania w ramach siódmej edycji Krakowskiej Akademii Klimatu. Podczas zajęć w Nowohuckim Centrum Kultury, które odbyły się w środę, 14 maja, uczniowie z krakowskich szkół mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i działań przyjaznych planecie. Czekały na nich pokazy najlepszych filmów ekologicznych, quizy oraz dyskusje z ekspertami.

W środowej odsłonie projektu udział wziął zastępca prezydenta Krakowa Stanisław Mazur. Charakterystykę cyfrowego śladu węglowego przybliżyła uczniom Marta Seweryn z Carbon Footprint Foundation. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli też powiązane tematycznie filmy: „Frankenstream” oraz „Pułapka na kliki”. W programie nie zabrakło miejsca na interaktywny quiz z nagrodami.
Przypomnijmy, że Krakowska Akademia Klimatu to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży z krakowskich szkół, łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. Ważnym elementem Akademii są także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami, przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju oraz samą młodzieżą. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
W dotychczasowych edycjach Akademii w latach 2022–2024 w spotkaniach wzięło udział ponad 15 tys. młodych ludzi.
Krakowska Akademia Klimatu to projekt zainicjowany przez Urząd Miasta Krakowa, który realizowany jest przez specjalistów z Fundacji Green Festival.