Kraków stawia na rodzinę
Urząd Miasta Krakowa zaprasza organizacje pozarządowe działające na rzecz rodziny na spotkanie, które odbędzie się 2 lutego w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych, os. Centrum C10, I piętro, sala 103. Początek o godz. 17.00.
Celem spotkania jest zdefiniowanie oraz omówienie zagadnień pozytywnie oddziaływujących na sytuację rodziny, wskazanie kierunków oraz rodzajów działań, których realizacja w formie programów i projektów pozwoli na poprawę sposobu i warunków życia krakowskich rodzin.
Organizatorzy zapraszają przedstawicieli III sektora do czynnego udziału w spotkaniu i dyskusji oraz przedstawienia propozycji działań w zakresie:
1) organizacji lokalnych konferencji poświęconych rodzinie, jej kondycji we współczesnym świecie; paneli dyskusyjnych; warsztatów,
2) organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych,
3) sposobu angażowania do kampanii na rzecz rodziny: dzieci, rodziców oraz nauczycieli,
4) promowania pozytywnego wizerunku rodziny oraz budowania więzi rodzinnych,
5) informacji, gdzie młodzi ludzie mogą otrzymywać wsparcie,
6) propozycji, jak chronić dzieci przed zachowaniami ryzykownymi.
Zapraszamy do wspólnego kontynuowania działań zainicjowanych w ramach zeszłorocznej kampanii pn. „Kraków stawia na rodzinę”.
Organizacje planujące swój udział w spotkaniu proszone są o przesłanie na adres mailowy: mowis@um.krakow.pl informacji zawierającej: nazwę podmiotu, dane osób reprezentujących organizację na spotkaniu, dane kontaktowe (mail, telefon).
Szczegółowe informacje dotyczące spotkania dostępne są pod numerami telefonów:
12 616 78 00; 12 616 19 70.
Przypomnijmy; „Kraków stawia na rodzinę!” – to hasło, pod którym Kraków włączył się w ub. r. do ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”. Patronat nad działaniami objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
W projekt zaangażowały się Stowarzyszenia – m.in. ”U Siemachy”, Stowarzyszenie Dobrej Nadziei oraz Stowarzyszenie 18 Plus Minus. Aktywnie włączyło się także Centrum Rozwoju Com-Com Zone.
Celem projektu jest pokazanie, że wspieranie rodziny jest najlepszą formą realizowania przez samorządy lokalne profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. To właśnie rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań - prawidłowych i nieprawidłowych.
Do projektu włączyły się gminy z całej Polski. Zaangażowane samorządy otrzymały pakiet kilku tysięcy materiałów edukacyjnych, adresowanych do rodziców, nauczycieli i dzieci. Dzięki materiałom kampania służy samorządowcom pomocą w przekazywaniu ważnych informacji o roli rodziny w profilaktyce i w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.
Więcej informacji: www.postawnarodzine.pl, www.krakowstawianarodzine.pl (JD).