WSPORNIK - Punkt Wsparcia Opiekunów
WSPORNIK to projekt realizowany przez Fundację Pełną Życia w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków w ramach Poddziałania 9.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem Projektu jest wypracowanie nowych, kompleksowych i skutecznych form wsparcia dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych oraz samych osób niesamodzielnych mieszkających w Krakowie. Uczestnikami Projektu mogą zostać opiekunowie osób niesamodzielnych i osoby niesamodzielne zamieszkujące Gminę Miejską Kraków. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Uczestnicy Projektu mogą skorzystać z opieki wyręczającej w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej. Opieka przyznawana jest przez Komisję Kwalifikacyjną wielokrotnie w czasie trwanie projektu, w zależności od wolnych miejsc i sytuacji innych zgłaszających się osób po ten rodzaj pomocy.
Ponadto, opiekunowie mogą liczyć na pomoc zespołu opieki odciążeniowej (lekarz, psycholog, fizjoterapeuta, pielęgniarka, pracownik socjalny), obecnie aż do dowołania w formie tele-porady, co związane jest z sytuacja epidemiczną w Polsce. Gdy tylko unormuje się sytuacja, wsparcie to będzie realizowane w miejscu zamieszkania uczestnika.
Uczestnicy Projektu mogą skorzystać również z transportu dla osoby niesamodzielnej na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Uwaga – nie dotyczy transportu sanitarnego.
O przyznaniu określonej formy wsparcia decyduje Komisja Kwalifikacyjna.
W Biurze projektu na ul. Skawińskiej 11/12 można otrzymać informację i poradę w godzinach 12.00-19.00 w poniedziałki oraz 8.00-15.00 w pozostałe dni robocze. Obecnie tę pomoc można otrzymać tylko w formie telefonicznej lub mailowej. Tutaj też można zgłosić się do udziału w projekcie.
Zapraszamy do kontaktu:
tel:+48 882 055 848
tel:+48 882 100 615
tel: +48 882 022 536
wspornik@wspornik.org
Regulamin projektu oraz więcej informacji znajduje się na stronie:
https://pelna-zycia.pl/projekt/wspornik/
Wspornik – Punkt Wsparcia Opiekunów jest finansowany z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w kwocie 3 218 483, 26 PLN. Projekt będzie realizowany do 30.06.2023 roku.