Skrócone godziny przyjmowania, czyli interpelacje radnych
Interpelacje międzysesyjne złożyli radni Nina Gabryś oraz Łukasz Gibała. Interpelują w sprawie: utrudnionego wjazdu do toalet, Strefy Płatnego Parkowania oraz zadań z budżetu obywatelskiego.
Radna Nina Gabryś zwraca się z prośbą do Prezydenta Miasta Krakowa o dostosowania toalet w parku Jordana, tak by były one dostępne dla osób z niepełnosprawnościami czy dla rodziców z wózkiem dziecięcym. Do interpelacji radnej załączone jest zdjęcie, z którego wynika, że w tym momencie wjazd do toalety nie jest możliwy.
Radny Łukasz Gibała pyta Prezydenta z jakiego powodu ponownie skrócono godziny przyjmowania mieszkańców w Biurze Strefy Płatnego Parkowania. - Czy planowane jest wdrożenie rozwiązań mających na celu usprawnienie procesu przyjmowania petentów, np. wydłużenie godzin pracy Biura, zwiększenie liczby urzędników obsługujących mieszkańców? Jeśli tak, to proszę o wskazanie, jakie są to rozwiązania i kiedy zostaną one zrealizowane? Czy rozważana jest możliwość poszerzenia katalogu spraw dotyczących strefy płatnego parkowania, które można załatwić drogą elektroniczną, bez konieczności wizyty w urzędzie? – zadaje radny pytania w interpelacji.
Radny Łukasz Gibała interpeluje też w sprawie nadmiernej jego zdaniem swobody w odrzucaniu projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim Miasta Krakowa. - Jakimi konkretnie kryteriami kierował się Pan jako Prezydent Miasta Krakowa, odmawiając uznania za zasadne tych spośród protestów przeciwko odrzuceniu projektów zgłoszonych do udziału w budżecie obywatelskim Miasta Krakowa w 2020 r., które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa? Dlaczego nie przedstawił Pan publicznie uzasadnienia decyzji o uznaniu 20 protestów za niezasadne mimo pozytywnych opinii Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa? Czy dostrzega Pan potrzebę wprowadzenia do Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa zawartego w uchwale nr XXXV/903/20 Rady Miasta Krakowa zmian polegających na ograniczeniu podstaw do odrzucania projektów wnoszonych przez mieszkańców poprzez ich zawężenie wyłącznie do tych, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa i z limitów finansowych obowiązujących w danej edycji budżetu obywatelskiego? – pyta radny w interpelacji.