Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapobiec zanieczyszczaniu rzeki

Interpelacje międzysesyjne złożyli radni: Michał Starobrat, Grażyna Fijałkowska oraz Łukasz Wantuch. Interpelują w sprawie: wykonania nawierzchni asfaltowej, wymiany słupków przystankowych na zadaszone wiaty, czy ochrony drzew.

Fot. pixabay.com

Radny Michał Starobrat na prośbę mieszkańców interpeluje w sprawie wymiany słupków przystankowych na zadaszone wiaty na trasie linii autobusowej nr 107. Chodzi konkretnie o przystanki Barycz i Romana Żelazowskiego. Do interpelacji radny dołączą dokumentację fotograficzną.

- W związku z odpowiedzią na interpelacje z 9 kwietnia  w sprawie stabilizacji osuwiska nad rzeką Drwinką, proszę o informację, jaka jest odpowiedź Wód Polskich w sprawie terminu rozpoczęcia prac? Czy Wody Polskie zostały poinformowane o powtarzającym się zanieczyszczeniu rzeki Drwinki? Proszę też o podjęcia działań mających na celu kontrole gospodarstw domowych i zakładów które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia rzeki Drwinki – pisze w interpelacji radna Grażyna Fijałkowska. Radna prosi też o informacje w następujących sprawach: gdzie są odprowadzane wody opadowe z bloków przy ul. Facimiech 9, 9 A, 13; kiedy zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa na ul. Facimiech, na ulicach Snycerskiej (między ul. Gen. Jakuba Jasińskiego i ul. Górników), oraz ul. Wolności. Radna prosi też o wykonanie nawierzchni asfaltowej na bardzo krótkiej i dziurawej ul. Konwaliowej. Prosi też o informację, na jakim etapie jest wykonanie dokumentacji odtworzenia brakującego odcinka ul. Smolarzy?

- Ile w Krakowie jest kamer służących miejskiemu monitoringowi? Przez takie określenie rozumiem kamery zamontowane w przestrzeni publicznej, których operatorem jest Straż Miejska, Policja, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego lub inne służby. Z wyliczeń proszę wyłączyć kamery drogowe, których zadaniem jest obserwacja ruchu drogowego oraz inne kamery, których celem nie jest poprawa bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej (na przykład kamery w urzędach). Zwracam się również z prośbą o wysłanie identycznego zapytania do 10 największych miast w Polsce, aby można było porównać krakowski system monitoringu z innymi miastami. Do odpowiedzi na interpelację proszę dołączyć treść zapytania, jakie zostało wysłane oraz pełny tekst odpowiedzi z danych miast – czytamy w interpelacji radnego Łukasza Wantucha.

Radny Łukasz Wantuch interpeluje też w sprawie próśb, jakie dostał od mieszkańców. Chodzi o objęcie ochroną dużego klonu i jesionu, znajdujących się na tyłach kamienicy przy ul. Tadeusza Kościuszki 18. Mieszkańcy proszą też o utworzenie miejsca parkingowego dla klientów antykwariatu „Abecadło” przy ul. Kościuszki 18 oraz mieszkańców.

W kolejnej z interpelacji radny prosi o rozważenie zmian w nowych miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. - Inspiracją był artykuł zamieszczony w „Gazecie Krakowskiej”, dotyczący podwójnych miejsc parkingowych. Sam pomysł nie wydaje mi się nierozsądny, może być jednak wykorzystywany do obchodzenia przepisów dotyczących miejsc parkingowych, na przykład wskaźnika 1,2 miejsca parkingowego na mieszkanie. Proponuję zatem, aby w nowych planach wprowadzić zapis, że miejsce parkingowe nie mające bezpośredniego dostępu do ulicy, tak jak w tym przypadku, liczone jest jako pół  miejsca parkingowego. Tylko to drugie miejsce, podwójne, nie to przy samej ulicy i tylko w nowych planach, gdyż nie ma sensu nowelizować istniejących - problem jest na razie marginalny, ale może być wykorzystywany w przyszłości przez „pomysłowych” deweloperów – pisze radny do Prezydenta.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-26
Data aktualizacji: 2021-04-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź