Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W sprawach ważnych dla mieszkańców

Interpelacje i zapytania do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni Adam Migdał i Łukasz Gibała. Interweniują w sprawie zniszczonych chodników, zjazdu do inwestycji czy poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

 Radny Adam Migdał interpeluje w imieniu mieszkańców Łagiewnik i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Aleksandra Fredry z prośbą o poprawę bezpieczeństwa pieszych, szczególnie uczniów szkoły podstawowej,  na ulicach stanowiących dojście do szkoły. – Ulica Sucha stała się szczególnie ruchliwa, zwłaszcza w godzinach porannych. Proszę o spowodowanie u zarządcy ulic: Suchej, Uroczej i Kołodziejskiej, aby zgodnie z kompetencjami wyznaczył na tym skrzyżowaniu przejścia dla pieszych poprzez wymalowanie pasów poziomych i oznaczył też znakami pionowymi przejście dla pieszych. Proszę również o ustawienie znaku drogowego T-27 – pisze w interpelacji radny Migdał.

Radny Łukasz Gibała złożył interpelację w sprawie zniszczonych chodników wzdłuż Alei Róż w Nowej Hucie. - Mieszkańcy Nowej Huty zgłosili się do mnie z problemem zniszczonych, „klawiszujących” płyt chodnikowych w Nowej Hucie. Chodzi konkretnie o Aleję Róż, na wysokości os. Zgody 7 oraz os. Słonecznego. Mieszkańcy wskazują, że interweniowali już w tym temacie, m.in. zgłaszając wspomniane odcinki chodników do programu „Nowa Huta dziś”, jednak bezskutecznie. Tymczasem miejsca te są przede wszystkim niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza osób starszych. Proszę o udzielenie informacji na temat możliwości oraz ewentualnego terminu wykonania niezbędnego remontu.

Radny Gibała złożył też dwa zapytania. Pierwsze z nich dotyczy zjazdu do inwestycji przy ul. Franciszka Bohomolca.  - Mieszkańcy okolic ulicy Bohomolca i osoby korzystające na co dzień z połączenia drogowego za pośrednictwem ulicy Bohomolca wskazują, iż inwestycja zlokalizowana u zbiegu ulic Bohomolca i Krzesławickiej obsługiwana miała być bezpośrednio z ulicy Krzesławickiej. W związku z przedstawionym projektem budowlanym, inwestycja ta będzie obsługiwana poprzez nowo wybudowane połączenie drogowe do ulicy Bohomolca, przebiegające w bezpośrednim sąsiedztwie Smoczego Skweru. Projektowany wyjazd nie będzie posiadał możliwości skrętu w lewo dla osób opuszczających teren nowej inwestycji. Mieszkańcy zgłaszają, iż tak zaprojektowany wyjazd będzie generował dodatkowe i nadmierne obciążenie ruchem istniejącej arterii, a nadto zmniejszy bezpieczeństwo ruchu w tym obszarze. Wyrazili oni dezaprobatę dla tego pomysłu za pośrednictwem petycji, która podpisana została przez ponad pięćset osób.  Czy możliwa jest zmiana przebiegu dojazdu do inwestycji projektowanej na rogu ulic Bohomolca i Krzesławickiej w ten sposób, by wjazd na teren inwestycji odbywał się z drogi przy ul. Krzesławickiej, nie zaś jak obecnie za pośrednictwem sięgacza drogowego od ulicy Bohomolca? – czytamy w zapytaniu radnego. Drugie z zapytań dotyczy projektu budowy linii tramwajowej KST Meissnera-Mistrzejowice. - Pod koniec maja na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Zarządu Dróg Miasta Krakowa umieszczono wstępny projekt, w oparciu o który mała być realizowana budowa linii tramwajowej KST Meissnera-Mistrzejowice. Projekt ten miał charakter wstępny i mógł podlegać modyfikacjom, niemniej zawierał podstawowe i istotne, z punktu widzenia mieszkańców tego obszaru, informacje co do spodziewanego przebiegu linii KST. Aktualnie projekt zniknął ze strony BIP i nie jest już dostępny do zapoznania, a dostęp został zablokowany z uwagi na przepisy prawa. Proszę o udostępnienie wstępnego projektu budowy KST Meissnera-Mistrzejowice w formie elektronicznej oraz wskazanie, z jakiego powodu zaniechano dalszego udostępniania publicznie projektu budowy linii tramwajowej KST Meissnera-Mistrzejowice? Dodatkowo proszę o informację, czy planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w przedmiocie przebiegu linii tramwajowej KST Meissnera-Mistrzejowice? – pisze radny Łukasz Gibała.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-06-17
Data aktualizacji: 2021-06-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź