Remont przejścia podziemnego, czyli radni interpelują
Interpelacje i zapytanie do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni: Iwona Chamielec, Łukasz Gibała, Marek Sobieraj oraz Łukasz Wantuch. Piszą w nich m.in. o: remoncie mostu, abonamencie w SPP, czy odszkodowaniach za użytek ekologiczny.
- W związku z planowanym remontem Mostu Dębnickiego proszę o uwzględnienie w koncepcji planistycznej modernizacji mostu również remontu przejścia podziemnego przy ul. Madalińskiego. Wymaga ono remontu w trzech zakresach: elewacji, modernizacji pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz zamontowania monitoringu – pisze w interpelacji radna Iwona Chamielec.
Radny Łukasz Gibała złożył zapytanie w sprawie wprowadzenia możliwości czasowego przenoszenia abonamentu strefy płatnego parkowania. - W związku z koniecznością naprawy lub czasowego wycofania z ruchu pojazdu posiadającego abonament w Strefie Płatnego Parkowania, mieszkańcy przez ten czas często użytkują pojazdy zastępcze. Jednocześnie, mimo posiadania ważnego abonamentu na pojazd, który nie zajmuje miejsca parkingowego, mieszkaniec zmuszony jest do wykupienia abonamentu lub ponoszenia jednorazowych opłat parkingowych za użytkowany pojazd zastępczy. Brak jest takich zapisów w regulaminie SPP, które pozwalają na czasowe przenoszenie uprawnień wynikających z abonamentu na inny pojazd, w szczególności na pojazd zastępczy. Czy planowane jest wprowadzenie zapisów pozwalających na czasowe przenoszenie uprawnień wynikających z posiadanego abonamentu Strefy Płatnego Parkowania mieszkańca z pojazdu użytkowanego regularnie, a chwilowo wyłączonego z ruchu, na pojazd zastępczy, na okres użytkowania tego pojazdu zastępczego? – pyta Prezydenta radny Łukasz Gibała.
- Niedługo minie trzy lata od zobowiązania Prezydenta do ustawienia znaków ustalających ul. Józefa Unruga od ul. Batalionów Chłopskich w kierunku północnym jako główną, a odcinek ul. Unruga w kierunku zachodnim jako podporządkowaną - a zadanie nie zostało zrealizowane – pisze w interpelacji radny Marek Sobieraj i prosi o ustawienie właściwych znaków.
Radny Łukasz Wantuch pyta Prezydenta w interpelacji o wysokość odszkodowania, jakie miasto będzie musiało zapłacić z tytułu ustanowienia użytku ekologicznego na Klinach według autopoprawki przyjętej przez Komisję Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, na podstawie poprawki radnych Włodzimierza Pietrusa, Grzegorza Stawowego, Jacka Bednarza i Adama Migdała. - Część z tych prawie 6 hektarów to cieki wodne, ale każdy z nich można ususzyć i postawić budynki. Zatem nie można uznać ich za bezwartościowe – czytamy w interpelacji radnego.