Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zielone torowisko, czyli radni interpelują

Interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni: Łukasz Sęk, Łukasz Maślona, Artur Buszek oraz Rafał Komarewicz. Poruszają w nich m.in. tematy związane z: wrakami aut, wytyczeniem zielonego torowiska czy zwiększeniem ilości ławek.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Radny Łukasz Sęk interpeluje w sprawie montażu oświetlenia na ul. Łąckiej. – Większa część ulicy Łąckiej posiada oświetlenie zamontowane na słupach elektrycznych. Niestety kończy się ono na numerze 8 mimo tego, że również na kolejnej działce znajdują się słupy i są zbudowane obok domy. Część kierowców nie zwraca uwagi na oznakowanie, wjeżdża w ulicę i potem na końcu zawraca manewrując po ciemku między ogrodzeniami. Z informacji od mieszkańców wynika, że dochodziło tam już do uszkodzeń i obtarć – pisze radny. Złożył on też interpelację w sprawie planowanych w Krakowie w lipcu Mistrzostw Europy w Rugby 7. - Impreza ta pierwotnie miała odbyć się w Rosji, ale z uwagi na rosyjską napaść na Ukrainę, została przeniesiona do naszego miasta. Z informacji prasowych wynika, że zawody mają się odbyć na stadionie miejskim przy ul. Reymonta. Rozumiem, że miejsce to jest stosunkowo blisko centrum miasta, posiada także odpowiednie zaplecze, jednak od 2014 w Luboczy znajduje się Narodowe Centrum Rugby. W skład tego obiektu wchodzi m.in. kompleks boisk, trybuny i szatnie. Proszę o przeanalizowanie możliwości wykorzystania ww. obiektu w trakcie Mistrzostw Europy w Rugby 7. Jeżeli nie na całość imprezy to być może istnieje szansa na rozegranie tam przynajmniej kilku spotkań – sugeruje radny w interpelacji. Łukasz Sęk interpeluje też w sprawie porzuconych samochodów. Chodzi o wraki pojazdów znajdujące się na os. Bohaterów Września, ul. Piasta Kołodzieja, ul. Ognistych Wici oraz ul. Obrońców Warszawy.

Radny Łukasz Maślona interpeluje w sprawie przebudowy ul. Starowiślnej i wytyczenia tzw. zielonego torowiska. - Wątek ten wybrzmiał niejednokrotnie jako postulat mieszkańców na równi z apelem o posadzenie dużych drzew przy Starowiślnej, jak również wprowadzeniem rozwiązań retencji wody z pobliskich kamienic, poprzez rozwój błękitnej infrastruktury. Zwracam też uwagę, że mieszkańcy oczekują drzew sadzonych w gruncie, co jest możliwe do realizacji poprzez budowę kanału technologicznego – pisze radny w interpelacji.

- Mieszkańcy Krakowa informują o zagrożeniu, jakie stwarzają rozlatujące się wozy/baraki przy ul. Pielęgniarek (niedaleko skrzyżowania z ul. Doktora Twardego). Proszę o informację, jaki jest status tego terenu, gdyż mieszkańcy zwracają uwagę na podejmowane próby przejęcia gruntów przez zasiedzenie – czytamy w kolejnej interpelacji radnego.

Radny Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa złożył interpelację w sprawie trasy turystycznej „Podziemna Nowa Huta”. - W ramach realizacji tej trasy wyremontowany oraz wyposażony został schron pod Zespołem Szkół Mechanicznych nr 3 przy os. Szkolnym 37. Niestety atrakcja turystyczna jest wciąż zamknięta – pisze radny i pyta, kiedy schron zostanie otwarty dla zwiedzających. Czy obecnie planowane są prace nad innymi obiektami (szczególnie schronami), które miałyby wzbogacić trasę turystyczną „Podziemna Nowa Huta”? Jakie do tej pory nakłady finansowe poniesiono na przygotowanie schronu dla zwiedzających? Jakie koszty poniesiono na przygotowanie trasy „Podziemna Nowa Huta” i kiedy przewidziane jest otwarcie całej trasy?

Siedem interpelacji złożył radny Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Radny interpeluje, na prośbę mieszkańców, w sprawie zwiększenia ilości ławek przy ulicy Wysłouchów. Rafał Komarewicz prosi też o przyspieszenie dokończenia prac przy utworzeniu przejścia dla pieszych na ul. Batalionów Chłopskich, bezpośrednio z ulicy Dobrowolskiego do Szkoły Podstawowej nr 66. - Podczas mojego ostatniego spotkania z mieszkańcami Starego i Nowego Kurdwanowa zwróciła się do mnie jedna z mieszkanek z ul. Filipowicza, zwracając uwagę na problem mieszkańców tej ulicy. Ulica Filipowicza nie jest pod opieką żadnych służb - nie jest odśnieżana, ani też sprzątana – pisze radny w kolejnej interpelacji i prosi o udostępnienie informacji dotyczącej stanu prawnego drogi oraz pod jakie służby podlega.

Po przebudowie i wprowadzonym na ul. Kordiana zwężeniu mieszkańcy skarżą się na korki i duży hałas spowodowany przez ciągłe trąbienie zniecierpliwionych kierowców. - Proszę o udzielenie informacji czy w tej sprawie zostały już podjęte działania lub czy są one planowane – czytamy w kolejnej interpelacji radnego Komarewicza.

- Interweniowali u mnie rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 18 na ul. Półkole 18, zwracając uwagę na problem starej instalacji grzewczej w tej placówce. W szkole gołym okiem widoczna jest pleśń, a ubrania dzieci po powrocie do domu przesiąknięte są grzybem. Długotrwałe przebywanie w zagrzybionych pomieszczeniach może mieć negatywne skutki dla zdrowia, zwłaszcza dzieci. Mając na uwadze przede wszystkim ich zdrowie, zwracam się z prośbą o sprawdzenie instalacji i jej wymianę – pisze w interpelacji radny Komarewicz. Radny złożył też interpelację na prośbę rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola nr 79, na ul. Widok 23. Zwracają oni uwagę na problem regularnie wystawianych rano mandatów za parkowanie pod ww. placówką. - Zaproponowanym przez mieszkańców rozwiązaniem jest dopuszczenie parkowania do 15 minut wzdłuż chodnika przy przedszkolu. Proszę o rozpatrzenie takiego rozwiązania lub przedstawienie innego, które ułatwi rodzicom ich codzienność – pisze radny. Rafał Komarewicz chciałby też wiedzieć, czy istnieje możliwość wykonania bezpiecznego przejścia dla pieszych w okolicy skrzyżowania ul. Cechowej i Łężce lub też zmiany oznakowania w tym miejscu. - O interwencję prosili mnie mieszkańcy, którzy uważają że brak przejścia i złe oznakowanie w tym rejonie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych – dodaje radny.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-05-09
Data aktualizacji: 2022-05-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź