Powstaje projekt Hali 100-lecia Cracovii
Po koncepcji architektonicznej, czas na dokumentację projektową. W czwartek, 7 sierpnia Prezydent Jacek Majchrowski i architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z Biura Projektów "Lewicki Łatak" Sp. z o.o. podpisali umowę na opracowanie projektu i nadzór inwestorski na budowę Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych.
Rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji projektowej dla Hali 100-lecia KS Cracovia, która ma być jednocześnie centrum sportu dla osób niepełnosprawnych. W czwartek, 7 sierpnia Prezydent Jacek Majchrowski oraz krakowscy architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z Biura Projektów "Lewicki Łatak" Sp. z o.o. podpisali stosowny dokument w tej sprawie. "To istotny krok na drodze do realizacji tej ważnej dla Krakowa inwestycji", komentował Jacek Majchrowski.
Obiekt, który ma powstać pomiędzy aleją Focha a rzeką Rudawą to kolejna sportowa inwestycja, która realizowana jest w Krakowie. "Dbamy o rozwój sportu i infrastruktury sportowej. Tylko w ubiegłym roku, na inwestycje w tej dziedzinie wydaliśmy rekordową sumę 70 milionów złotych" wymieniał Prezydent Krakowa.
Koncepcję architektoniczną Hali 100-lecia Cracovii poznaliśmy kilka tygodni temu. Rywalizację konkursową wygrali krakowscy architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z Biura Projektów Lewicki Łatak Sp. z o.o. Obiekt powstanie w wyjątkowej okolicy, na terenie pomiędzy aleją Focha a rzeką Rudawą, w obszarze otuliny Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, w strefie ochrony sylwety widokowej miasta i wzgórza św. Bronisławy.
Inwestycja będzie realizowana dwuetapowo. Najpierw powstanie hala sportowa dla około 800 osób, parkingi dla samochodów osobowych i autokarów oraz ogródek kawiarniany. Ma to być obiekt wielofunkcyjny o wysokim standardzie użytkowym i estetycznym. Będą z niego korzystali zarówno zawodnicy KS Cracovia, który będzie przyszłym użytkownikiem Hali, jak i mieszkańcy Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. "Hala Cracovii będzie bodaj jedynym tego typu obiektem w Polsce, gdzie osoby niepełnosprawne będą mogły nie tylko oglądać, ale także w komfortowych warunkach rozgrywać zawody sportowe" mówił Prezydent Krakowa. Dodatkowo w hali będą się mogły odbywać konferencje, wystawy i wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Koszt pierwszego etapu inwestycji szacuje się na 27 mln zł. Miasto chce, by obiekt został wybudowany do końca 2010 roku.
W przyszłości, obok hali ma powstać zespół boisk tartanowych do siatkówki i koszykówki, bieżnia tartanowa, a także zadaszone lodowisko. (M)
Zobacz także:
Komunikacja
Przestrzeń publiczna
Ekologia
Sport i rekreacja
Nowoczesność