Zaproszenia
MPK w Krakowie wymieniło się historycznymi tramwajami z czterema polskimi miastami
data: czwartek, 18 czerwca
godzina: 11.00
miejsce: zajezdnia tramwajowa Nowa Huta, ul. Ujastek 12
Zapraszam na prezentację czterech wyjątkowych historycznych tramwajów, które trafiły do Krakowa z czterech polskich miast w ramach wakacyjnej wymiany i będą kursować na Krakowskiej Linii Muzealnej. Są to wagony: Beijnes 3G z MPK Poznań, 4NJ z Tramwajów Warszawskich, Maximum 325 z Wrocławia i 102Na z Tramwajów Śląskich.
To największa jak to tej pory współpraca polskich miast, przedsiębiorstw i miłośników historycznych pojazdów w Polsce w zakresie wymiany historycznych tramwajów. W tym roku po raz pierwszy do tego projektu dołączyły Tramwaje Śląskie.
Prezentacja wagonów odbędzie się w czwartek, 18 czerwca, o godz. 11.00 na terenie zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12.
W ramach wydarzenia zaplanowano przejazd historycznymi tramwajami.
Marek Gancarczyk
Rzecznik Prasowy MPK SA w Krakowie
Spotkanie dla mediów
data: środa, 17 czerwca
godzina: 13.30
miejsce: Teatr Bagatela, ul. Karmelicka 6
Zapraszam na spotkanie dla mediów, które odbędzie się jutro, w środę 17 czerwca o godz. 13.30, w Teatrze Bagatela przy ul. Karmelickiej 6 w Krakowie. Spotkanie będzie poświęcone zbliżającej się premierze spektaklu „Stacyjka Zdrój” według Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
Przemysław Walaszczyk
Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej