Trenuj na Orlikach!

Trenuj na Orlikach!
Fot. Magiczny Kraków

Rok 2013 obfitować będzie w liczne turnieje piłkarskie dla najmłodszych, w których można sprawdzić swoje umiejętności na tle innych zawodników oraz drużyn. Drużyny, zawodnicy, którzy noszą się z zamiarem występu w poniższych turniejach zapraszamy do korzystania z bezpłatnych treningów na krakowskich orlikach.

Poniżej lista turniejów do których może przygotowywać się krakowska młodzież przed serią jesiennych gier.

 - PUCHAR TYMBARKU „Z PODWÓRKA NA STADION”,

Turniej jest przeznaczony dla dzieci do lat 10. Zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników – dziewcząt lub chłopców. Każdy trener mógł zgłosić dowolną liczbę drużyn, dzięki czemu w rozgrywkach mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które pasjonują się piłką nożną.

Początek rozgrywek odbywać się będzie na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw w lipcu i sierpniu wyjadą na obozy szkoleniowe, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału. Jedną z ważniejszych idei Turnieju jest wyłonienie największych piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych, aż do finałów wojewódzkich, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do pięciu najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. Wielki Finał Turnieju, podczas którego poznamy nowych Mistrzów Polski U-10, zostanie rozegrany we wrześniu. W październiku zaś zwycięzcy wyjadą na stadion Amsterdam Arena.

Turniej objęty jest patronatem honorowym UEFA Grassroots, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na stronie: www.zpodworkanastadion.pl

- PUCHAR IM. MARKA WIELGUSA,

Oficjalny turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, przeznaczona jest dla dzieci do 11 roku życia. Turniej im. Marka Wielgusa to jeden z największych sportowych turniejów dziecięcych w Polsce gromadzący corocznie około 20 000 młodych adeptów piłki nożnej. Jego zwycięzcy otrzymują tytuł Mistrza Polski w Piłce Nożnej Jedenastolatków.  Pomysłodawcą Turnieju był Marek Wielgus, ówczesny wiceprezes PZPN, który wraz z Lesławem Ćmikiewiczem, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej zorganizował w połowie lat 90’ pierwszy turniej, który był rywalizacją zrzeszonych w UKS-ach młodych piłkarzy.  Od 2005 roku patronat honorowy nad turniejem sprawuje UEFA.

Więcej informacji na stronie: www.turniejwielgusa.pl

 - COCA COLA CUP,

 W dotychczasowych edycjach turnieju swoje umiejętności zaprezentowało już ponad pół miliona młodych piłkarzy. W 2010 roku powstała po raz pierwszy osobna kategoria dla dziewcząt – wzięło w niej udział aż 1106 drużyn żeńskich. Przez 12 lat swojego istnienia turniej nie tylko przyczynił się znacząco do promocji futbolu i aktywności sportowej wśród młodzieży, ale też okazał się trampoliną do profesjonalnej kariery piłkarskiej wielu z nich, między innymi dla Ariela Borysiuka, Michała Janotę czy Kamila Grosickiego.
Firmy z systemu Coca-Cola są związane z piłką nożną od ponad 80 lat, a dokładniej od Mistrzostw Świata FIFAw Urugwaju w 1930 r. Coca-Cola jest też najstarszym partnerem korporacyjnym FIFA, z którą współpracuje od 1974 r. Od 1988 r. firma wspiera też Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA).

Poza sponsorowaniem największych imprez piłkarskich, jak Mistrzostwa Świata czy Europy, Coca-Cola realizujew ponad 100 krajach liczne turnieje piłkarskie dla młodzieży, w tym Coca-Cola Cup. Turniej Coca-Cola Cup 2011 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy. Partnerem merytorycznym turnieju jest Polish Soccer Skills, natomiast partnerem technicznym firma adidas.

Więcej informacji na stronie: www.cocacolacup.pl

- DEICHMANN CUP

Kraków gości turniej Deichmann Mini Mistrzostw Europy już od 2007 roku, kiedy to w inauguracyjnych zawodach wzięło udział ok. 130 dzieci, głównie z samego Krakowa. Formuła zabawy, jej organizacja i nagrody spowodowały jednak, że informacja o niej docierała do coraz szerszej rzeszy zainteresowanych i dzięki temu rok później do rywalizacji przystąpiło już 240 zawodników a w kolejnych odpowiednio 400 i 640 (2010r.) Poza drużynami z Krakowa zgłosiły się także licznie drużyny z całej niemal Małopolski.

Mecze turnieju odbywają się na boiskach o bardzo wysokim standardzie i są sędziowane przez arbitrów licencjonowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa dwuosobowa ekipa Obsługi medycznej a przebieg rozgrywek komentuje spiker. W organizację zaangażowani są również wolontariusze.

Regulamin rozgrywek skonstruowano tak, aby przez cały czas rywalizacji żadna z drużyn nie odpadła i jednocześnie zachowała jak najdłużej realne szanse na wygraną w swoim regionie.

Aby docenić wielotygodniowy wysiłek wszystkich grających dzieci , zostają one na zakończenie rozgrywek regionalnych uhonorowane medalami i imiennymi dyplomami oraz uczestniczą w specjalnej atrakcji.

Dzięki takiej charakterystyce turniej uchodzi za bardzo atrakcyjny zarówno w oczach dzici, trenerów i rodziców.

Więcej informacji na stronie: www.kochamsport.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu