Komunikat archiwalny

Czas na kurtyny

W związku z prognozowanym utrzymywaniem się wysokiej temperatury powietrza, na Rynku Głównym oraz na Pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego ustawione zostały kurtyny wodne. Instalacje czynne będą dziś (11 czerwca) w godzinach od 11:00 do 20:00. W razie potrzeby pozostaną na dłużej.

Czas na kurtyny
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, że dla krakowian i turystów przygotowano także zimną wodę pitną. Hydranty z wodą z miejskiej sieci ustawione są na Rynku Głównym (koło Wieży Ratuszowej) i przy wejściu do Parku Jordana od strony Błoń. Woda jest bezpieczna i można ją pić bezpośrednio z kranu. Jej jakość gwarantują codzienne kontrole wykonywane przez Centralne Laboratorium.

Woda służy też do schładzania miejskich torowisk przed przegrzaniem - służby miejskiej na bieżąco polewają nią szyny.

W przypadku gdy temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza obowiązuje zakaz postoju dorożek w Rynku Głównym, na Małym Rynku oraz na Placu Szczepańskim w godz. 13.00 – 17.00. Dorożkarze mogą wówczas korzystać z postojów zastępczych (na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie oraz na ul. Mikołajskiej przy Bazylice Mariackiej). Z postojów zastępczych dorożki mogą korzystać także poza wymienionymi godzinami. Urząd Miasta skierował do dorożkarzy apel o właściwą ochronę koni przed
upałem (częste pojenie zwierząt, korzystanie z zacienionych postojów).
O zdarzeniach istotnych dla bezpieczeństwa osób prosimy niezwłocznie informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie: tel. 12/616 59 99, 418 67 70.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także