Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Kenijczyk Moses Kipruto Kibire z czasem 1:03.50 został zwycięzcą historycznej, pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego! Wśród kobiet najlepsza była polska lekkoatletka Wioletta Frankiewicz - czas 1:12.59. Na mecie zameldowało się 3738 zawodników z 3750, którzy ruszyli na trasę.

Podium uzupełnili rodacy Kibire - Abel Kibet Rop i Martin Muia Mukule. Frankiewicz - startująca w barwach AZS AWF Kraków mieszkanka podkrakowskich Krzeszowic - w pokonanym polu zostawiła Peris Jerono z Kenii i Ukrainkę Tatianę Wilisową.

Czwarte miejsce zajął reprezentant Polski Yared Shegumo, uzyskując ten sam czas co trzeci Mukole! Na ósmej pozycji uplasował się krakowianin Andrzej Lachowski (AZS AWF Kraków Masters).

Kompletne wyniki 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego znajdują się TUTAJ.