Aktualności

Czas na Smocze Skwery 2.0

Podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej radni zajęli się tematem odświeżenia projektu Smocze Skwery - placów zabaw, które cieszą się wielkim zainteresowaniem krakowian, szczególnie tych najmłodszych.

Medal dla duszpasterza

4 października, w środę o godz. 12 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się uroczysta sesja RMK, zwołana z okazji wręczenia Srebrnego Medalu Cracoviae Merenti ojcu profesorowi Janowi Andrzejowi Kłoczowskiemu OP.

Młodzież Krakowa wybrała swą radę po raz piąty

Młodzieżowa Rada Krakowa w piątek rozpoczęła piątą kadencję! Podczas pierwszej sesji w sali obrad Rady Miasta Krakowa, 29 września, uczniowie zasiadający w ławach MRK wybrali prezydium.

Kraków miastem Wyspiańskiego
Komunikat archiwalny 2017-09-29

Festiwale, koncerty, spektakle, warsztaty, wystawy i konferencja naukowa – tak prezentuje się program nowego projektu kulturalnego Kraków - miasto Stanisława Wyspiańskiego, przypominającego tę wyjątkową postać. Informacji na ten temat wysłuchali radni podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki. Była też mowa o budżecie obywatelskim.

Uchwała kierunkowa i uwagi do planów
Komunikat archiwalny 2017-09-28

 

Radni podjęli jedną uchwałę kierunkową do Prezydenta oraz szereg uchwał związanych ze zmianami w budżecie. A to tylko wyrywek tego, co działo się 27 września w Sali Obrad RMK. W sumie radni podjęli 38 uchwał, a 11 procedowali podczas pierwszych czytań. 83. sesja trwała prawie 10 godzin.
 

Rada z nowym wiceprzewodniczącym
Komunikat archiwalny 2017-09-28

Od środy Prezydium Rady Miasta Krakowa jest czteroosobowe. Trzecim wiceprzewodniczącym został bowiem, na mocy uchwały RMK, Bolesław Kosior.

Radni dyskutowali o KHK
Komunikat archiwalny 2017-09-27

Komisja Mienia i Rozwoju Gospodarczego dyskutowała między innymi na temat zmian w uchwale dotyczącej Krakowskiego Holdingu Komunalnego Spółki Akcyjnej.

Młodzi przystępują do działania
Komunikat archiwalny 2017-09-27

29 września (piątek) o godz. 18:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 rozpocznie się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Krakowa, inaugurująca jej V kadencję.

Prewspółczynnik, opłaty i pomoc na usuwanie skutków nawałnicy

Czym jest prewspółczynnik i na jakich zasadach go rozliczać? Jakie zmiany przyniosą nowe stawki podatku od nieruchomości? A także jakie dotacje miasto przeznaczy dla gmin dotkniętych przez nawałnicę? O tym była mowa na posiedzeniu Komisji Budżetowej.

Będą tablice z nazwami dzielnic?
Komunikat archiwalny 2017-09-27

Podczas Konwentu Przewodniczących Rad Dzielnic został podjęty wniosek o rozpatrzenie zmian tablic z nazwami ulic. Czy na krakowskich ulicach znajdą się tablice z informacją o dzielnicy w jakiej leży dana ulica? O tym dyskutowano na posiedzeniu Komisji Dialogu Obywatelskiego.