Aktualności

Krakowski sukces
Komunikat archiwalny 2011-12-16

„Centrum Krakowa stało się doskonałym przykładem dobrego zarządzania oraz starannej opieki nad wszystkimi istniejącymi obiektami dziedzictwa" – pisze  prof. Andre De Naeyer, członek belgijskiego narodowego komitetu ICOMOS – pozarządowej organizacji zajmującej się ochroną dziedzictwa kulturowego.

Odys dla Podziemi Rynku
Komunikat archiwalny 2011-12-15

Podziemia Rynku Głównego – oddział Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zostały uhonorowane nagrodą ODYS 2011 - za najlepszą jakość usług turystycznych w Województwie Małopolskim. Nagrody zostały wręczone 14 grudnia (środa) w Hotelu Kocierz, w Targanicach koło Andrychowa. Konkurs organizowany jest przez Krakowską Izbę Turystyki wspólnie z Województwem Małopolskim, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Orzeł zawsze zwycięża
Komunikat archiwalny 2011-12-15

„Orła wrona nie pokona – stan wojenny w Krakowie” to tytuł historycznej gry terenowej dla uczniów gimnazjów i liceów organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Śródmiejski Ośrodek Kultury w związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Gra odbędzie się dziś (15 grudnia, czwartek) w godz. 11:00-17:00.

Wtorek w piekle
Komunikat archiwalny 2011-12-14

Boska Komedia zbliża się do końca. Za nami szósty dzień festiwalu. Oprócz dziejących się w Rynku Scen Dantejskich, wtorek upłynął w iście piekielnej atmosferze. W ramach Inferno odbyły się trzy konkursowe prezentacje, które rozgrzały widzów do czerwoności, rozpaliły emocje i wciągnęły do przedsionka piekieł.

Sceny Dantejskie w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-12-13

W Krakowie trwa Festiwal Boska Komedia, na jego uczestników czekają nie tylko przedstawienia, ale także Sceny Dantejskie, czyli cykl spotkań z zaproszonymi twórcami spektakli.

Krakowianie ozdabiali stare graty
Komunikat archiwalny 2011-12-13

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w warsztatach decoupage, które odbyły się w sobotę, 10 grudnia na terenie bazy MPO. Dzięki kreatywności krakowian, stare graty zyskały nowy wygląd.

Boska na półmetku
Komunikat archiwalny 2011-12-12

Boska Komedia dotarła na półmetek. Bieg był wyczerpujący, ale udział w festiwalowym wyścigu zdecydowanie się opłacił. Po drodze czekało wiele niespodzianek: piekielne emocje konkursu, Sceny Dantejskie z twórcami, wizyta w Raju, spacer po Czyśćcu. Nim pierwsze okrążenie dobiegło końca – widzowie spędzili w teatrze niezwykle emocjonującą niedzielę.

Znamy Mecenasów Kultury 2010
Komunikat archiwalny 2011-12-12

Promocja współpracy krakowskich środowisk twórczych i artystycznych, animatorów i managerów kultury oraz instytucji kultury ze środowiskami gospodarczymi to główny cel konkursu na „Mecenasa Kultury Krakowa". Wczoraj (8 grudnia, czwartek) poznaliśmy laureatów tegorocznej – piętnastej - edycji konkursu.

Park Kulturowy Stare Miasto
Komunikat archiwalny 2011-12-12

Pół roku - tyle czasu będą mieli właściciele, zarządcy nieruchomości i użytkownicy obiektów położonych na terenie parku kulturowego. Od 7 grudnia obowiązuje uchwała Rady Miasta Krakowa dotycząca utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto.

Boska.Dzień pierwszy
Komunikat archiwalny 2011-12-09

Podczas pierwszych spektakli rozpoczętej wczoraj 4. edycji Festiwalu Boska Komedia, Scena Kameralna Starego Teatru oraz Łaźnia Nowa były wypełnione do ostatniego miejsca. Wszyscy czekali na moment, gdy po raz pierwszy w tej edycji kurtyna pójdzie w górę.