Aktualności

Ponad 20 tys. osób powitało nowy rok na Rynku
Komunikat archiwalny 2013-01-01

Ponad 20 tysięcy osób powitało nowy rok na Rynku Głównym w Krakowie. Na największym, i z pewnością najpiękniejszym placu w Europie, w ostatnią noc 2012 roku było oryginalnie, różnorodnie, radośnie i... po krakowsku.

Imieniny Kacpra Ryxa
Komunikat archiwalny 2012-12-31

Nauka tańców dworskich, koncert muzyki renesansowej, wspólne śpiewanie kolęd oraz spotkanie z Mariuszem Wollnym, który opowie o swojej najnowszej książce pt. „Zjadacze ludzi. Krwawa jutrznia" – to atrakcje, które znalazły się w programie Imienin Kacpra Ryksa. Ich obchody odbędą się 5 stycznia (sobota) o godz. 16:00 w Składzie Towarów Rarytnych (pl. Mariacki 3).

Obława filmem roku wg Wprost
Komunikat archiwalny 2012-12-28

W najnowszym numerze tygodnika Wprost przeczytamy filmowe podsumowanie mijającego roku. W dziesiątce Najlepszych filmów 2012 roku znalazł się film Obława w reżyserii Marcina Krzyształowicza.

Styczniowy numer Karnetu
Komunikat archiwalny 2012-12-27

W punktach InfoKraków, księgarniach, instytucjach kultury, restauracjach i kawiarniach na terenie całego miasta można już znaleźć najnowszy, styczniowy numer magazynu Karnet. W miesięczniku znajdziecie tradycyjnie: rekomendacje najciekawszych wydarzeń kulturalnych, styczniowe kalendarium imprez odbywających się w Krakowie, a także informacje o planowanych na 2013 r. premierach w teatrach. Podpowiadamy także, jak i gdzie konstruktywnie spędzić zimowe ferie.

Nagrody dla najbardziej zasłużonych
Komunikat archiwalny 2012-12-20

Małgorzata Olkuska, Leszek Aleksander Moczulski i Mikołaj Grabowski zostali laureatami Nagrody Miasta Krakowa 2012 w dziedzinie: kultura i sztuka za całokształt dokonań. Nagrody zostały wręczone w czwartek (20 grudnia, czwartek) podczas uroczystości w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Warlikowski triumfuje na Boskiej Komedii
Komunikat archiwalny 2012-12-14

Zakończyła się 5. edycja Boskiej Komedii – najważniejszego festiwalu teatralnego w Polsce. Jury konkursu przyznało w tym roku aż dziewięć nagród. Krakowska Nagroda Teatralna - statuetka Boskiego Komedianta ufundowana przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego - trafiła w czwartek (13 grudnia) do Krzysztofa Warlikowskiego za Opowieści afrykańskie według Szekspira.

Głosuj na MOCAK i kładkę Bernatka!
Komunikat archiwalny 2012-12-11

Trwa konkurs „Małopolski EuroLider MRPO" organizowany przez  Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Można oddać głos na dwie nominowane krakowskie inwestycje. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej Gali Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, która odbędzie się 27 grudnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

La fede ne’ tradimenti
Komunikat archiwalny 2012-12-10

We wtorek (13 listopada) rozpoczyna się sprzedaż biletów na ostatni w tym roku koncert z cyklu Opera Rara - La fede ne' tradimenti Attilia Ariostiego, w interpretacji zespołu Europa Galante pod dyrekcją Fabia Biondiego. Tradycyjnie można je będzie kupić w portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków

Jerzy Turowicz na XXI wiek
Komunikat archiwalny 2012-12-06

„Jerzy Turowicz na XXI wiek" to tytuł debaty, która odbędzie się dziś (10 grudnia) o godz. 18:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4). Wydarzeniu będzie towarzyszyć promocja książki Witolda Beresia, Krzysztofa Burnetki i Joanny Podsadeckiej pt. „Krąg Turowicza. Tygodnik, czasy, ludzie. 1945-99". Wstęp na debatę będzie możliwy po okazaniu zaproszenia.

Blaski i Wrzaski, czyli jak Kraków poradził sobie z reklamami

Zachęcamy do obejrzenia czwartego odcinka programu „Blaski i Wrzaski" nadawanego przez TVP1, w którym autor Piotr Sarzyński wraz z przyjaciółmi: Anną Jurksztowicz i Jakubem Szczęsnym odwiedzają Kraków i pokazują jak miasto poradziło sobie ze szpecącymi reklamami.