Komunikat archiwalny

Prezydent Krakowa odznaczony za zasługi dla samorządu

W środę, 23 września podczas konferencji „Sprawne państwo. Samorząd Terytorialny 2020” odbywającej się na Uniwersytecie Ekonomicznym Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. To wyróżnienie przyznawane przez Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Prezydent Krakowa odznaczony za zasługi dla samorządu
Fot. Wiesław Majka

Prezydent Krakowa znalazł się w gronie wybitnych samorządowców odznaczonych tym wyróżnieniem. W raz z nim Odznaki otrzymali także m. in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz Kazimierz Barczyk. Odznaki wręczył Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową.

Odznaka jest zaszczytnym wyróżnieniem i może być nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, za działalność w jego organach, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego, za wykonywanie zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej oraz za pracę naukową i badawczą dotyczącą zagadnień związanych z działalnością samorządu.

Odznaka nadawana jest m.in. za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, czy też za pracę naukową, badawczą i dydaktyczną dotyczącą samorządu.

GALERIA:

certyfikat

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA