Komunikat archiwalny

Zieleń w parkach będzie lepiej pielęgnowana

Pierwsza wielofunkcyjna maszyna do obsługi zieleni dostarczona została do Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Urządzenie wraz z całym osprzętem do koszenia trawy oraz czyszczenia alejek parkowych jest już gotowe do wiosennego użycia.

Zieleń w parkach będzie lepiej pielęgnowana
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Zakup maszyny został sfinansowany z bieżących środków Zarządu Zieleni Miejskiej oraz dotacji WFOŚiGW. Jest to pierwszy etap do uruchomienia w przyszłym roku zespołu konserwacji zieleni w strukturach ZZM. Zespół wyposażony w wyspecjalizowany sprzęt ma pielęgnować tereny zielony w obrębie Plant, Parku Jordana, a także Błoń. Docelowo grupa będzie liczyła do 4 wykwalifikowanych pracowników oraz kilku pracowników sezonowych.

ZZM planuje w przyszłym roku zakup podobnej maszyny oraz sprzętu do tradycyjnych prac ręcznych, które będą wykonywać pracownicy sezonowi: łopaty, grabie, sekatory, podkaszarki.

„Chcielibyśmy żeby nasz zespół na bieżąco wykonywał prace pielęgnacyjne, a także współpracował z firmami zewnętrznymi które mają podpisane umowy na utrzymanie zieleni w naszym mieście” - komentuje Piotr Kempf Dyrektor ZZM Kraków.

maszyna

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także